Dobór poszetki do stylizacji

  • Sharebar

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach wie zapewne każdy z nas. Objawia się to na wiele różnych sposobów, również w kwestii dobierania poszczególnych elementów do codziennej stylizacji. Tak, jak ważny jest dobór odpowiednich butów do spodni czy sukienki, tak równie istotny jest prawidłowy wybór poszetki. A wbrew pozorom sprawa nie jest tak oczywista jak mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać…

Dla wielu mężczyzn, odpowiednio dobrana poszetka to taka, która wyglądem nawiązuje do krawata. I jest w tym nieco racji, ale nie może występować w takim samym wariancie kolorystycznym jak krawat. Należy zapamiętać, że ta ozdobna chustka ma być dopełnieniem stylizacji, dlatego co jedynie może pokrywać się tylko z jednym kolorem z krawata. Dla mało wprawnych osób, dla których poszetka jest jeszcze niezgłębioną tajemnicą zaleca się, że najbezpieczniejszym sposobem jej wykorzystania będzie wybór białej chustki, najlepiej wykonanej z lnu, która w każdej sytuacji będzie prezentować się okazale – i to bez obaw o modową wpadkę. Z upływem czasu, kiedy nabierzemy większej pewności co do bawienia się kolorami, będziemy mogli zdecydować się na większe urozmaicenia.

Poszetka wielu panom tak przypadła do gustu, że podjęte zostały liczne eksperymenty z jej zastosowaniem. Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić, aby noszona była z inną częścią garderoby niż marynarka. Obecnie można spotkać się z przypadkami, kiedy to mężczyźni zakładają ją również do jeansowych kurtek, a nawet do kieszeni spodni. Jednak bez względu na miejsce jej spoczywania, warto uwzględnić ten element dekoracyjny w naszej codziennej, jak i wizytowej stylizacji.

Oprócz wyboru określonej poszetki, równie ważny jest fakt, w jaki sposób ją złożymy. A w tym zakresie możemy wyróżnić wiele rodzajów jej składania. Generalnie zasada jest taka, że decydując się na bardziej elegancki strój, poszetka powinna być jedynie delikatnie wyeksponowana, niezbyt rzucająca się w oczy. Nieco inaczej sprawa wygląda przy stylizacjach typu casual. W tym przypadku można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Dobór poszetki do stylizacji, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów
  2. Jaki kurs stylizacji paznokci wybrać?
  3. Dobór odpowiednich sprzętów do kuchni
  4. Odpowiedni dobór projektu domu do działki
  5. Dobór części do motoru.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.