Dlaczego warto jeść nasiona słonecznika

  • Sharebar

Świetna koncentracja, zminimalizowanie bólów migrenowych i ograniczenie prawdopodobieństwa wystąpienia zawału serca i udaru mózg – brzmi jak reklama złotego środka. Nie trzeba zażywać tabletek by osiągnąć takie korzyści. Regularne spożywanie nasion słonecznika w swojej codziennej diecie jest w stanie zapewnić nam powyższe korzyści oraz wiele innych.

SłonecznikBomba witaminowa 

W nasionach słonecznika można odnaleźć źródła witaminy A. Jest ona odpowiedzialna, za jakość naszego wzroku oraz za barwę naszej skóry. Dodatkowo nasiona są wzbogacone w witaminę D, o której zaletach słyszał już każdy. To nie koniec listy witamin, jakie można znaleźć w tych niewielkich ziarenkach. Witamina E oraz kwas foliowy jest idealnym duetem dla wspomagania układów krążenia i nerwowego.

Jednym z najbogatszych źródeł witaminy B6, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu poprzez zwiększenie odporności, łagodzenie skutków ubocznych stosowanych leków, zapobieganie zespołom napięcia przed miesiączkowego oraz – co najważniejsze drogie Panie – działa odmładzająco. Oczywiście w słoneczniku znajdziemy również wapń, żelazo i wiele innych korzystnych dla organizmu składników.

Zastosowanie ziaren

Oprócz tradycyjnej przekąski w formie ziaren prażonych, łuskanych lub naturalnych, nasiona słonecznika są wykorzystywane na wiele innych sposobów. Z tych drogocennych ziaren tworzona jest specjalna maść na rany i siniaki. Substancje w niej zawarte przyśpieszają proces gojenia się zadrapań i wspomagają regenerację skóry.

O ile maść słonecznikowa mogłaby się zdawać dla niektórych zaskoczeniem, nikogo nie powinien zdziwić olej słonecznikowy. Jest on bogaty w substancje odżywcze oraz zawiera duże ilości NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe). Ze względu na swój cenny skład, olej słonecznikowy powinien być spożywany „na surowo”, czyli bez obróbki cieplnej.

Słonecznik zostaje coraz bardziej doceniany. W sklepach można spotkać słodkie kiełki słonecznika, które świetnie nadają się do sałatek i kanapek. Warto wzbogacić swoją dietę o tak pożywne źródło witamin oraz składników odżywczych jakim jest właśnie ziarno słonecznika.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.ros-sweet.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Dlaczego warto jeść nasiona słonecznika, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Dlaczego warto kupować zabawki ekologiczne?
  2. Dlaczego warto udać się do optyka?
  3. Dlaczego warto kupić najtańsze OC?
  4. Dlaczego warto odwiedzać portale budowlane?
  5. Dlaczego warto kupić śmieszny prezent?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.