Dieta przy chorobie refluksowej przełyku

  • Sharebar

Zgaga jest uciążliwym objawem choroby refluksowej przełyku. Pojawia się najczęściej rano zwłaszcza jeśli wcześniej zjesz obfity i tłusty posiłek. Aby pozbyć się zgagi warto zastosować odpowiednią dietę przy refluksie. Istotna jest ilość oraz jakość posiłków. Najlepiej jeść pięć mniejszych posiłków w ciągu dnia. Ważne jest, aby dać sobie możliwość jedzenia spokojnego i bez stresu. Zaplanuj swój czas tak, aby pierwszy posiłek w ciągu dnia jeść w ciągu pierwszej godziny po wstaniu z łóżka a ostatni trzy godziny przed snem.

Nie zalecany przy refluksie jest chleb pełnoziarnisty lub makarony pełnoziarniste. Nie powinieneś również jeść tłustych serów, korniszonów i karczochów, suszonych owoców, kapusty kiszonej, nasion oraz orzechów. Unikaj potraw ( ryb, mięs) marynowanych i wędzonych.Tłuste, czerwone mięso zastąp raczej chudym, drobiowym lub mięsem z ryb. Nie zdrowe przy refluksie są takie gatunki mięs jak wieprzowina, gęsi, kaczki, golonki, żeberka. Unikaj tłustych wędlin jak baleron, pasztet, pasztetowa, salami, salceson i tłuste kiełbasy. Zastąp smażenie gotowaniem lub pieczeniem czy duszeniem. Unikaj potraw pikantnych cebuli, pomidorów, owoców cytrusowych, czekolady i wyrobów czekoladopodobnych. Nie wskazane są również kawa, napar z mięty, napoje gazowane czy alkohol. Nie jedz potraw z grzybów ani marynowanych. Nie korzystaj z szybkiego jedzenia w fast foodach. Jest ono najczęściej tłuste i nie zdrowe. Możesz pić mleko oraz produkty mleczne, które mają w swojej zawartości małą ilość tłuszczu. Wskazane są również jajka, budyń, soki z warzyw i owoców. Korzystne przy chorobie refluksowej jest również jedzenie świeżych owoców obranych ze skórki i bez pestek. Możesz również przyrządzić sobie mus z jabłek. Dbaj o to, aby w każdym z Twoich posiłków znalazły się świeże warzywa i owoce.

Pamiętaj, że przy refluksie istotna jest nie tylko odpowiednia dieta lecz również aktywność fizyczna. Same lekarstwa nie pomogą. Przy chorobie refluksowej trzeba dbać o odpowiednią dietę. Prawidłowy sposób odżywiania.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Słodycze a dieta odchudzająca
  2. Dieta maluszka, czyli o karmieniu piersią
  3. Dieta i sauna
  4. Dieta Herbalife znacznie ułatwi odchudzanie
  5. Jakie działania podjąć przy zgadze
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.