Dentysta straszy pacjentów

dentysta
  • Sharebar

Zawód dentysty nie jest przez wszystkich lubiany. Głównie dlatego, że kojarzy się wyłącznie z bólem. A stomatolog nie jest żadnym sadystą tylko lekarzem, który stara się pomóc choremu pacjentowi.

Ból zawsze odstraszał wiele osób. Z tego właśnie powodu człowiek nie decyduje się na niebezpieczne, ryzykowne zachowania. Nie można się więc dziwić, że wizyta w salonie dentystycznym staje się dla niektórych przerażająca. Choć oczywiście do stomatologa trzeba chodzić. Niestety nie jest to takie proste zadanie, jeśli dla kogoś dentysta jest przerażający. Warto jednak dociec tego, dlaczego stomatolog jest tak przerażającą postacią. A wszystko zaczyna się od średniowiecza, kiedy to zęby wyrywano, mówiąc kolokwialnie, na żywca. To znaczy, pacjentowi nie podawano żadnych środków znieczulających. Jedynym takim środkiem był bimber, winno lub inny alkohol. W zależności od regionu. Zdarzało się również, że zamiast trunku podawano pacjentowi opium, które miało go zrelaksować i uspokoić.

Poszukiwania dobrego dentysty

Z powodu braku odpowiednich środków znieczulających ból w czasie wyrywania zębów był okropny. Dlatego właśnie dentysta jest taką osobą, której większość osób się boi. Wynika to wyłącznie ze stereotypu, jaki budował się przez wieki. Do tego należy dodać również fakt, że pacjenci najczęściej sami przyczyniają się do silnego bólu zębów, ponieważ higiena jamy ustnej jest w naszym kraju bardzo mała. Nie mniej w XXI wieku znalezienie dobrego dentysty, który nie sprawi pacjentowi bólu nie jest już trudnym zadaniem. Czasem wystarczy wejść do pierwszego lepszego gabinetu. Jeśli chcesz to kliknij tu, a sam się o tym przekonasz. Warto jednak pamiętać o tym, że dentysta nie jest żadnym potworem, a jego straszna wizja została stworzona wyłącznie przez pacjentów, którzy mieli ogromne problemy z uzębieniem. Dentysta jest wyłącznie lekarzem, który stara się człowiekowi pomóc, choć należy przyznać, że przez wielu zawód ten został znienawidzony.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dentysta kraków
  2. Dbajmy o zęby
  3. Stomatolog Kraków
  4. Oblicze naszego stomatologa
  5. Piękny uśmiech kluczem do sukcesu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.