Dbałość o kręgosłup

  • Sharebar

Prawidłowa pozycja w trakcie siedzenia to niezwykle istotna sprawa, na którą powinny zwrócić szczególną uwagę osoby pracujące przy komputerze, siedzące przez 8 lub więcej godzin przy biurku. Brak odpowiedniego oparcia, źle dostosowana wysokość biurka oraz ekranu monitora może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Na niewygodnej pozycji siedzenia cierpi głównie nasz kręgosłup, który stanowi przecież podporę dla całego ciała, a więc trzeba o niego dbać przez całe życie, od najmłodszych lat, aby utrzymać go w dobrej formie.

Dbałość o zdrowy kręgosłup należy rozpocząć już od najmłodszych lat, pilnując by dzieci siedzące przy biurku czy to w domu, czy w szkole, przybierały prawidłową pozycję, wygodnie opierały się na krześle, zawsze trzymały plecy prosto, nie garbiły się. Dobre nawyki wpojone od małego, procentują w dorosłym życiu człowieka. Niestety jeśli kręgosłup zostanie zaniedbany, mogą pojawić się poważne problemy zdrowotne typu dyskopatie, przepukliny dyskowe, skolioza, kręgozmyki, różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe.

W takich wypadkach konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy, który zleci konieczne badania, postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie, a także zaleci rehabilitację. Oczywiście niektórych urazów kręgosłupa nie da się uniknąć i nawet najzdrowszy tryb życia, dobra postawa podczas siedzenia nie uchroni nas przed bólem, a nawet koniecznością leczenia operacyjnego. Jednak większość wizyt u specjalisty od ortopedii wynika po prostu z zaniedbań własnego zdrowia.

Na szczęście dzisiejsza medycyna potrafi poradzić sobie z wieloma przypadłościami kręgosłupa, a fizjoterapeuci potrafią zdziałać cuda skutecznie rehabilitując pacjentów z problemami kręgosłupowymi.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Masaż w biurze dla każdego
  2. Bóle pleców są coraz częstsze
  3. Jak uniknąć bólu pleców w pracy?
  4. Fotel biurowy – najważniejsza jest wygoda
  5. Jak ogarnąć swoje biurko
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.