Czym są e-papierosy?

  • Sharebar

Dzisiaj coraz częściej można usłyszeć, że e-papierosy są idealną pomocą przy rzucaniu palenia. Każdy z nas miewa nieprzyjemne nawyki lub nałogi. Palenie jest jednym z najgorszych nałogów, jakie towarzyszom społeczności ludzkiej. Jest nie tylko bardzo szkodliwe, lecz także bardzo drogie. Wielu ekspertów oblicza koszty palenia na różnych jednostkach czasu. Wyniki są szokujące, bardzo często okazuje się za pieniądze wydane na papierosy mogliśmy pojechać na wymarzone wakacje lub kupić sobie naprawdę drogi i porządny samochód. Nałóg palenia papierosów jest bardzo paskudnym nałogiem i dla niektórych bardzo ciężkim do rzucenia.

Nie wynaleziono jeszcze do tej pory żadnej tabletki, która pozwoliła by natychmiast pozbyć się tego nałogu. Prowadzi on bowiem do wielu chorób naszego układu nerwowego i krwionośnego, a przede wszystkim palenie ma kolosalnie zły wpływ na pracę naszego serca. Co prawda są na naszym rynku tabletki, które niby maja pomóc w zaprzestaniu palenia, ale bez charakteru i silnej woli nawet nie mamy co marzyć o rzuceniu palenia papierosów.

Natomiast o całkiem niedawna w naszym kraju pojawiły się sztuczne papierosy, ekologiczne. E papierosy są o tyle pomocnymi urządzeniami do rzucenia palenia, że wielu nałogowych palaczy postanowiło sięgnąć po niego i spróbować za jego pomocą rzucić palenie. Papieros taki ma również tą zaletę, że możemy go popalać w miejscach gdzie jest wprowadzony zakaz palenia, ponieważ jest on nieszkodliwy dla ludzi niepalących a znajdujących się w pobliżu osoby, która takiego papierosa właśnie pali.  Przede wszystkim to palacz decyduje o tym, ile nikotyny będzie się w nich znajdowało. Służą do tego odpowiednie liquidy, przy pomocy których napełnia się specjalne pojemniczki. Dzięki temu można powoli minimalizować ilość nikotyny, aż zejdzie się do niezwykle niskiego poziomu.

Jednak rzucanie palenia to nie jedyna kwestia, w jakiej e-papierosy zdobywają popularność. Ze względu na to, że nie wydzielają one dymu oraz substancji smolistych, są także niezwykle bezpieczne dla otoczenia i nie są dla niego uciążliwe. W takich papierosach bowiem zamiast dymu wydobywa się para wodna, często bez żadnego zapachu. Dlatego też można je stosować wszędzie tam gdzie obowiązuje zakaz palenia, nawet w zakładach pracy. To dla wielu palących duża ulga, bowiem nie zawsze mogą sobie pozwolić na przerwę na przysłowiowego dymka. A palacz, który przez dłuższy czas nie może zapalić, staje się drażliwy i przez to może być nawet dość nieprzyjemny dla otoczenia czy współpracowników.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.