Czy fotel masujący może być niebezpieczny?

fotel masujący
  • Sharebar

Wielu klientów przed zakupem fotela z masażem jest poważnie zaniepokojona faktem, iż masować ich ciała ma urządzenie mechaniczne, które nie jest w stanie w żaden sposób zareagować na chociażby ich protest głosowy, „gdyby coś poszło nie tak”. Są to jak najbardziej uzasadnione obawy, bo przecież chodzi tutaj o zdrowie ludzkie, które jest wystawiane na pastwę bezdusznej maszyny. Równocześnie są to wątpliwości wynikające z nieznajomości mechaniki działania tego typu urządzeń. Żaden fotel z masażem nie może być niebezpieczny dla człowieka, chociaż pojawia się tu jedno „ale”, o którym powiemy trochę dalej.

Fotele z masażem i ich działanie

Typowy fotel z masażem jest urządzeniem stosunkowo prostym, ponieważ jest to najzwyklejszy, odpowiednio wyprofilowany i bardzo wygodny fotel, który po prostu ma zamontowane coś więcej. Tym czymś są specjalne mechanizmy oddziaływania na skórę pacjenta siadającego na nim, a czasami też urządzenia służące do głębszej stymulacji tkanek, albo do stymulacji tkanek twardych.

Wszystko oczywiście zależy od modelu fotela masującego. Żadne z tych urządzeń nie oddziałuje na nas bezpośrednio, ale raczej poprzez odpowiednie mechanizmy zabezpieczające, z których najważniejszy jest sam nasz organizm. W zdecydowanej większości urządzenia masujące znajdują się bowiem za nami lub pod nami i to nasz świadomy nacisk i nasza waga decydują o tym, jak silne jest oddziaływanie. To jest naprawdę takie proste. W przypadku elementów nagrzewających się i wibrujących też nie ma żadnego zagrożenia, ponieważ ani temperatura, ani wibracje, nigdy nie dochodzą do poziomu mogącego być jakimkolwiek niebezpieczeństwem.

Kiedy fotel z masażem nie jest wskazany

Jak każde urządzenie mające właściwości medyczne, fotele z masażem posiadają określone przeciwwskazania. Są nimi przede wszystkim różne schorzenia zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, które powodują zmiany w naszej anatomii. Najlepiej jest skontaktować się w tej sprawie z lekarzem, ponieważ dla niego oczywistym będzie, czy przy naszych schorzeniach można a automatycznych urządzeń korzystać bez problemu. Nawet w przypadku wykorzystania fotela przez osobę z wieloma przeciwwskazaniami, nie będzie to niosło negatywnych skutków, ale masaż może być nieprzyjemny, w absolutnie skrajnych przypadkach też bolesny.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czy Internet może być sposobem na kryzys?
  2. Fotel rehabilitacyjny dla osób ze skoliozą
  3. Fotel biurowy – najważniejsza jest wygoda
  4. Czy każde pozycjonowanie może być nazywane skutecznym?
  5. Fotel to serce gabinetu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.