Cudowne leki na poważne schorzenia

hydroterapia
  • Sharebar

Wiele schorzeń współczesnego człowieka ma charakter idiopatyczny, co oznacza, że ich pochodzenie jest dla nas albo zupełnie nieznane, albo nie rozumiemy, dlaczego procesy wywołujące schorzenia pojawiają się w pierwszej kolejności. Dlatego właśnie mamy tak poważne problemy z leczeniem całej masy przypadłości, a liczba chorób, w których nie proponuje się leczenia, a tak zwane zarządzanie chorobą, cały czas rośnie. W takiej sytuacji musiały się pojawić różnego rodzaju szybkie, proste i skuteczne rozwiązania, które tak naprawdę żadnymi rozwiązaniami nie są.

Medycyna holistyczna

Holistyczność to nie tylko zupełnie nowe dla nas słowo, ale w ogóle idea, która w medycynie zachodu nigdy nie była specjalnie popularna, a często była nawet zwalczana. Polega ona na tym, że najlepszy wpływ leczniczy na organizm cierpiący na jakąś chorobę ma nie lek przeznaczony na tę chorobę, ale raczej coś działającego na organizm jako całość. Przykładem takiego czynnika mogą być ogólne masaże relaksacyjne albo hydroterapia. Wiele osób oferujących właśnie takie zabiegi obiecuje nam, że będziemy dzięki nim piękni, młodzi i zdrowi. Ma się to oczywiście nijak do rzeczywistości, ale nie oznacza to też, że są to rzeczy zupełnie niewarte naszej uwagi. Oba zabiegi są w stanie pomóc chociażby osobom z nadciśnieniem, ponieważ powodują zmniejszenie stresu i w ten sposób obniżają ciśnienie.

Rehabilitacja to nie leczenie

Na podobnej zasadzie działają czasami ludzie, którzy celowo mylą rehabilitację z leczeniem. Fotel rehabilitacyjny do komputera może nam pomóc siedzieć prosto i zapewni nam odpowiednie podparcie kręgosłupa w czasie pracy. Jeśli jednak mamy poważne problemy z kręgosłupem, taki fotel na pewno nas nie wyleczy i po prostu nie możemy na to liczyć. Mimo to, jego posiadanie pozostaje bardzo dobrym pomysłem, gdyż takie podparcie kręgosłupa jest nam najzwyczajniej potrzebne do tego, by nasza sytuacja się nie pogarszała, co długie i w dodatku nieprawidłowe siedzenie gwarantuje.

Leczenie konkretne i ogólne

Kręgarze są tutaj osobną kategorią, ponieważ spora część z nich jest nam w stanie faktycznie pomóc na różnego rodzaju dolegliwości. Jeśli jednak kręgarz powie nam, że jego specjalnością jest „ból pleców”, możemy być w stu procentach pewni, że co najwyżej może nam zaszkodzić. Ból pleców to objaw tysiąca rożnych rzeczy i można go zwalczać tylko wtedy, kiedy dokładnie zidentyfikuje się nie tylko bezpośrednie źródło, ale także towarzyszącą mu ogólną sytuację organizmu. Kręgarstwo dobre na wszystko zwyczajnie nie istnieje.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Leki z domowej apteczki
  2. Leki przeciwbólowe dla ciężarnych
  3. Skuteczne leki na gorączkę u dzieci
  4. Lęki przyszłego taty przed porodem
  5. Cudowne pierścionki z brylantem oraz srebrne kolczyki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.