Choroby leczone zimnem

choroby
  • Sharebar

W głównej mierze, dzięki japońskim naukowcom, później także niemieckim, a i Polacy macali w tym palce, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, możemy dziś mówić o specjalistycznej metodzie leczenia zimnej, czyli kriomedycynie. To dziedzina, w której wykorzystuje się bardzo niskie temperatury, nieznane nawet mieszkańcom najbardziej chłodnych regionów świata. Jakie płyną z tego korzyści, przy okazji jakich schorzeń i chorób jest w stanie pomóc właśnie tak niska temperatura.

Kriomedycynę dzielimy na dwie formy. Pierwsza z nich to krioterapia miejscowa, skutkującą zamrażaniem i likwidowaniem zmienionych chorobowo tkanek. Z tej rewolucji cieszą się w dużej mierze dermatolodzy i osoby, które mają różnego rodzaju problemy ze skórą. Specjalne aplikatory pomagają usuwać między innymi dobrze nam znane brodawki. Co najważniejsze, terapia miejscowa, pozwala na walkę z nowotworami. I tak np. jest niezwykle pomocna w leczeniu choroby Bowena, przedinwazyjnego raka skóry, który jest nieprzyjemny, zarówno z wyglądu, jak i przeszkadza w codziennym życiu. Bowen może być wywołany chociażby poprzez promieniowanie słoneczne, a więc narażone są na niego osoby, które zbyt aktywnie korzystają z uroków słońca. Zimno pomaga także w leczeniu nowotworów jamy brzusznej, szczególnie tych dotykających wątrobę. W nieco mniejszym stopniu, swoje zastosowanie znajduje także w laryngologii.

Baza chorób, które można leczyć w specjalnych komorach kriogenicznych jest nieco większa. Pacjent jest poddawany zabiegowi całego ciała, który trwa maksymalnie 3 minuty. Kriokomory są idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu stawów. Zimno pomaga w leczeniu wielu odmian stawowych problemów – reumatoidalne, młodzieńcze, reaktywne czy łuszczycowe. Do bardziej skomplikowanych należą między innymi zespół fibromialgii, choroby reumatycznej tkanek miękkich. To choroba, która uniemożliwia nam często swobodny ruch, jesteśmy wrażliwi na uciski, a sen nie spełnia swojej roli, często odczuwamy zmęczenie. Bardzo częstym problemem, które leczy się zimnej jest także zespół bolesnego barku czy bardzo groźne, przewlekłe zapalenie kręgosłupa. Komory kriogeniczne są coraz częściej idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy są aktywni fizycznie i dla samych sportowców, uprawiających swój zawód wyczynowo. Zabiegi w komorze pomagają na uszkodzenie łękotki, naderwanie ścięgien i mięśni, zwichnięcia i skręcenia stawów, a także ostro i zastarzałe urazy stricte sportowe. Krioterapia ogólna jest też idealnym rozwiązaniem w kwestii odnowy biologicznej. Jej działanie jest potwierdzone przez najlepszych naukowców, w tym także polskich, którzy od lat rozwijają w naszym kraju temat leczenia zimnem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Choroby leczone zimnem, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. By zatrzymać postęp choroby
  2. Choroby wątroby – co je powoduje i jak zapobiegać
  3. Choroby nerek – czego można się spodziewać
  4. Rozpoznanie choroby cukrzycy
  5. Detox a choroby społeczne
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.