Chcesz zdrowo i długo żyć?

  • Sharebar

Długie i zdrowe życie to nie tylko zasługa naszych genów, ale równie tego jak żyjemy. Nasz styl życia determinuje bowiem w ogromnym stopniu nasze zdrowie i długość naszego życia. Jak zatem żyć i co robić by przedłużyć swoją młodość i dobre samopoczucie?

Zadbaj o swoją wagę

Nadwagą i otyłość to jeden powodów z zbyt szybkiej śmierci, nadwaga powoduje dużą ilość chorób, które przyczyniają się do pogorszenia naszego zdrowia. Przede wszystkim powoduje nadciśnienie, powoduje ,z serce musi pracować ze zdwojonym a nawet większym, wysiłkiem. Do tego wszystkiego pojawia się cukrzyca i przeciążenia kręgosłupa. Nasz organizm jest również narażony na trudności i choroby układu krążenia i układu pokarmowego. Z drugiej strony nie warto również popadać w skrajności i nadmiernie się odchudzać. Jest tow również bardzo niebezpieczne, a czasem może nawet bardziej szkodliwe w sutkach, niż kilka kilogramów nadwagi.

Jedz jak najwięcej warzyw i owoców

Owoce i warzywa powinny stanowić podstawę naszego codziennego menu. Zaleca się spożywanie co najmniej pięciu porcji warzyw i owoców. Jedna z tych porcji może być zastąpiona szklanką soku warzywnego lub owocowego. Do warzyw i owoców warto dołączyć produkty bogate w białko i rożne składniki mineralne. Należy pamiętać, ze nasza dieta nie powinna być zbyt jednostajna. Najważniejsze jest spożywanie zróżnicowanych dań, które dostarczą nam całą gamę potrzebnych składników odżywczych.

Pij zieloną herbatę

Herbata zielona jest szczególnie korzystna dla naszego zdrowia. Lista jej właściwości jest szczególnie długa. Ma ona dobroczynny wpływ na nasze serce, jak również zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Jet ona polecana równie w łagodzeniu dolegliwości bólowych, obniżeniu poziomu cholesterolu, wzmacnianiu kości i spowalnianiu procesu starzenia.

Pij dużo wody

Woda to składnik naszego ciała, Dorosły człowiek ma jej w sobie nawet około 5 l. Podczas upalnych dni woda z organizmu ucieka szczególnie szybko. Konieczne jest zatem je bieżące uzupełnianie. Jeśli nie pijemy odpowiednich ilości wody możemy narazić się na odwodnienie. Niedostateczną ilość wody łatwo można rozpoznać po suchości i szorstkości skóry.

Mieszkaj w zdrowych domach

Zdrowe domy to domy budowane z drewna. Maja one bardzo dobre właściwości i powodują, że jego mieszkańcy lepiej się czują i mają więcej energii. Mieszkanie w domach z drewna jakimi są na przykład domy z bali powoduje, że nasze zdrowie ulega poprawie. W domach takich panuje zawsze odpowiednia wilgotność. Jedynie w takich domach panuje mikroklimat, który jest szczególnie przyjazny dla osób mających problemy z układem oddechowym i alergiami.

Jedz ryby

Ryby powinniśmy spożywać nawet trzy razy w tygodniu są one bardzo przyjazne dla naszego serca. Zawierają dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, a przede wszystkim kwasów Omega-3, które które zapobiegają zlepianiu się płytek krwi i przyklejaniu się ich do ścian naczyń krwionośnych. Ryby mają również wpływ na zbijanie chlesterolu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Co to znaczy żyć zdrowo?
  2. Jak długo karmić piersią?
  3. Jak zdrowo karmić maluchy?
  4. Chcesz schudnąć bez wyrzeczeń?
  5. Chcesz przeżyć bezstresowy remont?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.