Beta alanina – przeciwdziałając pH

  • Sharebar

Zasadniczo nie chodzi o to, aby pozbyć się czynnika pH z organizmu, ale chodzi o to, aby nie dopuścić do nadmiernego jego wzrostu. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia, ale w sposób szczególny musimy w tym miejscu wskazać na taki aspekt jak podwyższony poziom pH w mięśniach ludzi trenujących, w mięśniach sportowców. Wysoki poziom pH to jednocześnie też większe zmęczenie i mniejsze możliwości treningowe. Tego aspektu każdy sportowiec wolałby uniknąć. W jaki sposób?

Między innymi można sięgnąć po beta alaninę. To suplement diety, którego głównym działaniem jest nie co innego jak podniesienie poziomu karnozyny w ludzkim organizmie. To powoduje, że poziom pH jest obniżony, a tym samym dana osoba może znacznie dłużej i skuteczniej trenować. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu procesowi.

Składnik ważny dla organizmu

Podczas treningu ludzki organizm wykorzystuje w głównej mierze energię pochodzącą z procesów beztlenowych, czyli z glikolizy. Jednocześnie też powoduje to właśnie podniesienie poziomu pH w ludzkich mięśniach, a tym samym większe zmęczenie. Dlatego też stosowanie beta alaniny prowadzi do zwiększenia poziomu karnozyny, do stymulowania jej wzrostu, a to z kolei prowadzi do zmniejszenia zakwaszenia mięśni. Możemy ćwiczyć dłużej i tym samym możemy osiągnąć znacznie więcej w znacznie krótszym czasie. Gospodarka kwasowo- zasadowa naszego organizmu jest czymś bardzo ważnym i jeśli nie zadbamy o nią we właściwy sposób, nasze treningi będą nas coraz bardziej męczyć, będziemy coraz szybciej odczuwać zmęczenie, co oczywiście może przełożyć się na zaprzestanie treningów, na zniechęcenie do dalszego wysiłku fizycznego.

Warto więc sięgać po dobre suplementy diety, warto sięgać po skuteczne suplementy diety dla sportowców, warto jest regularnie sięgać po beta alaninę jako produkt kompletny, jako produkt, który pozwoli nam skupić się na treningu i na osiągnięciu tego, co sobie zakładaliśmy. Beta alanina jest produktem dosyć powszechnym w naszym kraju, a tym samym dosyć dobrze dostępnym w różnych dobrych sklepach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dieta Herbalife znacznie ułatwi odchudzanie
  2. Czy można przedawkować żelazo?
  3. Czy suplementy diety szkodzą?
  4. Najlepsza dieta oczyszczająca
  5. Zdrowie zaczyna się od skóry
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.