Amol – środek na wszystko?

amol
  • Sharebar

Panaceum – to hipotetyczny środek “na wszystko”. dawniej wierzono że można wynaleźć takie lekarstwo które będzie leczyło wszelkie dolegliwości, choroby i inne smutne sprawy. Panaceum miało zatem leczyć wszystkie schorzenia. Wiadomo jednak dzisiaj iż wynalezienie takiego specyfiku jest praktycznie niemożliwe, a to z tego względu na to że każda choroba potrzebuje innego lekarstwa i na przykład nie da się równocześnie leczyć nadciśnienia i zbyt niskiego ciśnienia jednym lekiem.

Punkt apteczny Poznań i inne apteki sprzedają od kilkunastu lat Amol – płyn stanowiący kompozycję rozmaitego rodzaju ziół i olejków( mentolowego, cytronelowego, goździkowego, cynamonowego, cytrynowego, z mięty pieprzowej i lawendowego. Zatem jest to synteza rozmaitych olejków eterycznych dobrze służących odświeżeniu organizmu. Amol jest do kupienia w aptekach podobnie jak inne leki specyfiki. Jest on traktowany jako środek medyczny o bardzo szerokim zastosowaniu. Amol przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania we wskazaniach wymienionych w ulotce. Zastrzega się również że specyfik ów jest przeznaczony do stosowania tradycyjnego we wskazaniach wymienionych w ulotce, zaś skuteczność jego ma oparcie jedynie w długim okresie stosowania i doświadczeniu jakie się nabywa stosując ów lek. Do substancji pomocniczych zalicza się tutaj etanol w 96 % oraz woda. Tak skomponowany specyfik jest odpowiedni zarówno do wewnętrznego stosowania (do picia) jak i do zewnętrznego (na skórę).

Dlaczego “panaceum”? Bo ma on działać na zarówno dolegliwości gardłowe (przeziębienie, grypa itd.) jak i gastryczne (nudności, rozstrój żołądka) itd. Cechuje go też działanie uspokajające (kojące nerwy). Ciekawy, intrygujący zapach, oraz właściwości aseptyczne powodują że Amol stosowany jest również do celów inhalacyjnych – odświeża drogi oddechowe. Ostatnio modle się zrobiło stosowanie amolu w saunie suchej. Do kociołka nad węglami należy nalać kilkanaście kropel Amolu i nawet przez kilkanaście minut możemy się w gorącej saunie inhalować Amolem który doskonale “przewietrzy” cały nasz organizm… Uczucie jest wtedy niepowtarzalne. Amol sprzedaje się w buteleczkach po 100 mililitrów lub w większych butelkach – 200 mililitrów. Amol jest w zasadzie bardzo wydajnym specyfikiem, dlatego nawet w małej butelce powinien nam na dłużnej wystarczyć i być przeznaczony do stosowania przez całą rodzinę.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wszystko o prawie jazdy
  2. Wszystko o disco polo
  3. Wszystko w temacie gitary
  4. Wszystko do telefonow
  5. Wszystko o hipermarketach
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.