Wynajem domów weselnych

  • Sharebar

W tak istotnym dla młodej pary dniu – dniu ślubu – nie może dojść do żadnego niemiłego uchybienia. Wszystkie sprawy należy dopiąć na ostatni guzik. Najistotniejszą kwestią (prócz samych wymogów kościelnych, albo cywilnych) jest dopilnowanie wszystkich formalności związanych z wynajmem domu weselnego. Wyspecjalizowanych w organizacji takich imprez domów weselnych jest bardzo wiele. Formalności jednak zwykle pozostają jednakowe.
Najistotniejszą rzeczą jest odpowiednio wczesne zarezerwowanie terminu – w bardziej rozchwytywanych miejscach należy tego dokonać zwykle rok, bądź półtora roku wcześniej. Przed podpisaniem umowy o wynajęciu domu weselnego należy sprawdzić, czy zostały w niej uwzględnione również koszty:
- dekoracji sali
- opłaty za parking
- nielimitowanych napojów i słodyczy
Koniecznie należy również zwrócić uwagę na wysokość zaliczki – kwota powinna znaleźć się w umowie. Doczytajmy, czy w przypadku ewentualnego odstąpienia od umowy (na przykład przeniesienia zabawy w inne miejsce) zaliczka zostanie zwrócona. W jasny sposób powinno być również określone postępowanie w przypadku zmniejszenia się liczby gości – do kiedy możemy o tym informować bez ponoszenia kosztów nawet za osoby, które ostatecznie nie przyjdą.

Wśród atutów domów weselnych wymienia się przede wszystkim przestrzeń niezbędną do tego, aby zorganizować niezapomnianą imprezę, niemałe znaczenie ma jednak i to, że miejsca noclegowe przewidziane są w tym samym lokalu, co uroczystości. Atutem domów weselnych są również atrakcyjne ceny, które niejednokrotnie są znacznie bardziej przystępne niż te, z którymi mamy do czynienia w klasycznych hotelach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Wynajem domów weselnych, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.