Tablice reklamowe – rodzaje produkcji

 • Sharebar

Tablice reklamowe

Wykonanie tablicy reklamowej powinno rozpocząć się od określenia celów jakie ma ona spełniać. Cele są najważniejsze i zaliczamy do nich następujące elementy:

 • co chcemy przekazać naszym klientom
 • jaki jest nasz cel, czyli; utrwalenie marki w świadomości potencjalnych klientów, poinformowanie klientów o nowym produkcie, kampania promocyjna na produkt zalegający w magazynie itd.

Kolejnym krokiem jest ustalenie, gdzie będzie stała lub stoi taka tablica, pod uwagę musimy wziąć lokalizacje: czy tablica będzie stała w mieście, czy przy ruchliwej trasie. Na podstawie poniższych informacji możemy się zabrać do projektowania. Zanim jednak zasiądziemy przy komputerze musimy poznać przewidywany budżet klienta, gdyż tablice można wykonać na dziesiątki sposobów:

 • tablica wyklejona papierem bilbordowym – krótka ekspozycja mało kosztowna
 • tablica reklamowa wykonana z folii i zadrukowana:

- techniką solventową – trwałość około 2-3 lata

- techniką lateksową – trwalość około 3-4 lata

- techniką naklejania folii ploterowej – trwałość około 10-15 lat

 • tablica reklamowa wykonana z zadrukowanej folii i dodatkowo zalaminowanej co znacząco zwiększa jej wytrzymałość na czynniki atmosferyczne o około 2-3 lata.
 • wyklejenie tablicy folią odblaskową co sprawia, że tablica jest widoczna z daleka nawet w nocy – zwiększa to koszt tablicy ale zwiększa znacząco skuteczność takiej reklamy i zwiększa czas jakie taka tablica wytrzyma, gdyż folia odblaskowa wytrzymuje nawet 15 lat.
 • na konstrukcji od tablicy możemy zawiesić baner reklamowy, który zmniejsza koszt tablic
 • baner można wydrukować na podłożu odblaskowym i zadrukować techniką lateksową

To tylko kilka z możliwości wykonania tablicy reklamowej, powyższe elementy jakie będą zastosowane mają znaczący wpływ na cenę. Dopiero po zaznajomieniu się ze wszystkimi wytycznymi, podjęciu decyzji o budżecie i wybraniu rodzaju elementów z jakich ma być wykonana reklama, grafik może przejść do wykonywania projektu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Tablice reklamowe - rodzaje produkcji , 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

 1. Szkło do produkcji drzwi
 2. Oprogramowanie do produkcji
 3. Rodzaje pokryć dachowych
 4. szkolenia z logistyki i produkcji
 5. Jakie wyróżniamy rodzaje okien?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.