Samodzielne tapetowanie i malowanie ścian

  • Sharebar

Mnóstwo osób, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z pracami remontowymi wpada w pułapkę, jaką jest przekonanie, iż na przykład tapetowanie mieszkań jest proste. Cóż bowiem może być trudnego w nałożeniu kleju na ścianę i położeniu rolki tapety? W praktyce jednak sprawa nie wygląda już aż tak przyjemnie.

Owszem, prawie każdy jest w stanie podołać takiemu zadaniu, ale wcześniej trzeba się nieco przygotować. Każdy fachowiec, dla którego tapetowanie mieszkań jest codziennością, powie nam, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie ścian danego pomieszczenia. W razie potrzeby, na przykład gdy ściany są nierówne albo się kruszą, musimy zacząć od ich zagruntowania i wyrównania. Tak naprawdę, każde podłoże jest inne i jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia, warto o poradę zapytać eksperta. Kiedy ściana zostanie już przygotowane następnym krokiem jest pocięcie tapety na bryty i nałożenie kleju. Jeśli wybrana przez nas tapeta jest cienka klej nakładamy bezpośrednio na ścianę, ale przy tapetach nieco grubszych rozprowadzamy go po jej powierzchni. Jak można się przekonać tapetowanie mieszkań wymaga staranności i cierpliwości, ale efekty wynagradzają ciężką pracę.

Podobnie jest zresztą ze zwykłym malowaniem mieszkania, kiedy uznajemy, że jednak zaufany i profesjonalny malarz z Warszawy nie jest nam potrzebny. Wszystkie prace powinny się rozpocząć od sprawdzenia stanu ścian i odpowiedniego ich przygotowania. W tym przypadku jednak musimy się także nastawić na dość pracochłonne usuwanie starej farby. Musimy to zrobić naprawdę dokładnie, bo chyba żaden malarz, nawet amator nie pozwoli sobie na to aby zrujnowało to efekty jego pracy. Oczywiście każdy ubytek w ścianie musi także zostać oczyszczony, zagruntowany i zaszpachlowany. W przypadku bardziej zniszczonych powierzchni pracy zazwyczaj jest naprawdę dużo, dlatego warto przeliczyć sobie czy profesjonalny malarz nie będzie dla nas mniejszym wydatkiem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Samodzielne wykończenia wnętrza?
  2. Gładzie gipsowe – dobry sposób na wykończenie ścian w Twoim mieszkaniu
  3. Jaki kolor ścian w salonie?
  4. Samodzielne i tanie odnowienie pokoju
  5. Ozdabianie ścian naklejkami
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.