Rozwój branży transportowej

  • Sharebar

Transport to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Jak wynika z najnowszych prognoz polska branża transportowa ma przed sobą bardzo dobry rok, według szacunków średnie wzrosty mogą osiągnąć poziom 10 procent. W zeszłym roku polskie firmy transportowe zanotowały 25-procentowy udział w rynku przewozowym w Unii Europejskiej, co zagwarantowało nam pozycję lidera wśród krajów europejskich.

Niewątpliwie na taki stan rzeczy mają wpływ niskie ceny paliw, ale także ogólne ożywienie gospodarcze, które notujemy obecnie. Mamy więc powody do zadowolenia.

Branża transportowa rozwija się między innymi poprzez inwestowanie w nowoczesny tabor, który niezawodnie sprawdza się przy najbardziej wyspecjalizowanych i najtrudniejszych transportach. Jednym z przykładów nowoczesnego zaplecza są naczepy typu ruchoma podłoga (angielska nazwa – walking floor). Jeszcze kilka lat temu stanowiły one egzotykę w polskich warunkach, dzisiaj stają się coraz popularniejsze. Mają bowiem wiele zalet.

Naczepy typu ruchoma podłoga doskonale nadają się do transportu materiałów sypkich, posiadają dużą powierzchnię załadunkową i są bardzo łatwe w obsłudze. Ich największą zaletą jest wygoda użytkowania oraz szybki czas załadunku i rozładunku. Dodatkowo dzięki tego rodzaju naczepom można uniknąć tzw. pustych przebiegów, można także przerwać rozładunek w dowolnym momencie, porcjując przewożony towar. Do rozładunku nie jest też potrzebna rampa. Można nimi przewozić także inne produkty, nie tylko sypkie. Są to więc spore udogodnienia dla firmy transportowych i ich klientów.

Rozwój rynku wymuszają rosnące oczekiwania klientów, w związku z czym każda szanująca się firma, która chce coś osiągnąć w tej branży, musi inwestować w nowoczesne rozwiązania, takie jak np. naczepy walking floor oraz oczywiście w kompetentną i wykwalifikowaną kadrę.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.