Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych

  • Sharebar

Małżeństwo to instytucja przeżywająca obecnie kryzys. Z jednej strony mamy rosnącą falę rozwodów, z drugiej coraz większą ilość tzw. wolnych związków, które ani myślą o ich legalizowaniu.

Rozwody to plaga dzisiejszych czasów, trend niestety jest ogólnoświatowy. Można by się zastanawiać, z czego to wynika. Czy decyzje o małżeństwie podejmowane są pochopnie? Czy nie mamy w sobie cierpliwości i determinacji, by rozwiązywać powstałe problemy, tylko od razu się poddajemy? A może zbyt lekko traktujemy złożoną przysięgę? Trudno o jedną wiarygodną diagnozę i odpowiedź. Z pewnością każdy przypadek należy traktować indywidualnie.

To co najistotniejsze, to by rozstać się w możliwie najszybszy i najmniej bolesny sposób, zwłaszcza jeśli małżeństwo ma dzieci, którymi trzeba się opiekować i zapewnić poczucie bezpieczeństwa w tej trudnej sytuacji.

Niewątpliwie w sprawach rozwodowych najlepiej skorzystać z fachowej pomocy adwokata, doświadczonego w prawie rodzinnym, który zajmie się pisanie pozwu, przygotowaniem klienta na rozprawy, podejmowaniem określonych kroków prawnych w trakcie procesu. Jego rola polega także na rozwianiu wszelkich wątpliwości oraz wskazaniu dostępnych opcji i możliwości do wykorzystania.

Rozwód wiąże się z wieloma skutkami prawnymi oraz finansowymi – ustalana jest wysokość alimentów, dzieli władzę rodzicielską, wspólny majątek itd. Dystans i doświadczenie w praktyce pozwalają doradzić klientowi najlepsze rozwiązania w konkretnej sytuacji.

Najczęściej obu stronom zależy na możliwie najszybszym załatwieniu rozwodu. Kieruje nimi chęć ułożenia sobie życia na nowo, zakończenia trudnego etapu, zminimalizowania strat emocjonalnych. Rolą adwokata jest w tej sytuacji pogodzenie tego zamiaru z dbałością o interes klienta, który niejednokrotnie wymaga przeprowadzenia różnych dodatkowych czynności, które wpływają na wydłużenie procesu. Znalezienie dobrego adwokata w Wodzisławiu czy innym mieście nie powinno być żadnym problemem.

Załatwienie spraw formalno-prawnych to podstawa, ale jeszcze ważniejsze jest naprawienie szkód w funkcjonowaniu rodziny w warstwie emocjonalnej. W sytuacji rozwodu rodzina ulega swoistemu rozbiciu, a dzieci tracą poczucie bezpieczeństwa. Może się okazać, że opieka psychologa będzie konieczna, aby powrócić do normalności i spokoju.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.