Na czym polega spedycja?

  • Sharebar

Spedycja jest wyspecjalizowaną gałęzią usług dostępnych na rynku, które są związane z profesjonalną organizacją przewozu towarów. Co ciekawe branża ta ma wielowiekowe tradycje, a jej początki sięgają XV wieku. Przewóz towarów może się dziś odbywać różnymi kanałami – drogą lądową, kolejową, morską czy lotniczą. Z tego rodzaju usług korzystają przede wszystkim producenci wszelkich towarów, a także dystrybutorzy oraz podmioty zajmujące się importem lub eksportem.

Firm zajmujących się spedycją krajową i międzynarodową jest na rynku całe mnóstwo. Najogólniej rzecz ujmując zajmują się one sprawnym organizowaniem przewozu i wystawianiem dokumentów spedycyjnych. Codzienna praca spedytora obejmuje przede wszystkim przyjmowanie zleceń od klientów, dopasowywanie środków transportu, zawieranie umów na przewożenie towarów, ubezpieczanie przesyłki, sporządzanie listów przewozowych, odbiór przesyłki od klienta, nadanie jej wraz z dokumentacją przewozową, odbiór towaru na miejscu i przekazanie przesyłki odbiorcy.

Spedycja ściśle łączy się z transportem i logistyką, tworząc branżę określaną mianem TSL. Zazwyczaj podmioty specjalizujące się w spedycji (czy to krajowej czy międzynarodowej), zapewniają klientom kompleksową obsługę, łącznie z logistyką i transportem, dzięki czemu klient oddaje w jedne ręce obsługę całości zagadnienia. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają klienci firm transportowo-spedycyjnych działających na rynku.

Nowoczesne firmy dysponują świetnym zapleczem pozwalającym przewozić najtrudniejsze ładunki, a także rozwiązaniami umożliwiającymi śledzenie i monitorowanie przesyłki poprzez GPS, przez co mogą budować zaufanie klientów i solidną markę na rynku.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Logistyka i spedycja morska
  2. Na czym polega sukces hipermarketów?
  3. Na czym polega leasing operacyjny
  4. Czy spedycja intermodalna jest opłacalna?
  5. Na czym polega survival?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.