Kubki jako chwyt reklamowy

  • Sharebar

Z pewnością w wielu miejscach spotykamy się z kubkami na których widnieje logo. Tylko niewiele osób wie o tym, że w taki sposób przeprowadzona reklama może przynieść duże profity firmie. Oczywiście takie kubki maja także zastosowanie pamiątkowe jak na przykład przy zakończeniu szkoły lub w prezencie na urodziny. Także może to być jako nagroda w uczestnictwie zawodów, konkursu.

Nadruki na kubkach ceramicznych robi się dzięki technologii termo transferowej, która jest także wykorzystywana przy druku na tkaniach, kuflach, blaszkach, puzzlach, podkładkach pod mysz. Nadruk na tych powierzchniach jest umożliwiony dzięki wykorzystaniu papierów do druku laserowego. Zadrukowuje się je w kolorowej drukarce lub kopiarce laserowej, a następnie obraz przy zastosowaniu prasy transferowej w temperaturze około 150 stopni Celsjusza zostaje przenoszony na podkład w tym przypadku na ceramiczne kubki. Dzięki temu kubki mają duże nasycenie kolorów, sprawiając przy tym wyrazistość dzięki wyraźnym konturom. Technika ta pozwala na idealne odwzorowanie kolorów. Nadruk zachowuje dużą trwałość, dzięki termicznemu wrzenia materiału transferowego.

Nadruk na kubkach można za pomocą kalki ceramicznej. Proces polega na nałożeniu specjalnego papieru na którym uprzednio zawieramy co chcemy aby było na przykład logo, na powierzchnię ceramiczna przedmiotu. Następnie kala zostaje wypalona w wysokiej temperaturze, bo aż 800 stopni Celsjusza, co sprawia, ze nadruki są trwałe i maja wysoka jakość. Druki mogą być wielobarwne, oraz są odporne na ścieranie, natomiast dzięki zastosowaniu tej techniki naprowadzaniu druku na ceramikę, można je myć w zmywarkach. Ten sposób pozwala na zadowolenie każdego klienta, dla którego liczy się estetyka i elegancja. Dla bardzo wymagających jest tez oferta z nadrukiem z znikającym pod wpływem ciepła, jednak takie kubki mogą być zmywane tylko ręcznie ze względu na mniejszą wytrzymałość nadruku.

Najczęściej drukarnie oferują druk sublimacyjny polegający a druku atramentowym. Na specjalny papier nanosi się grafikę a następnie przy użyciu pracy transferowej przenosi się wykonany nadruk na dany podkład. Czasem używa się tez grawerowania na metalowych częściach kubkach polegające na ścieraniu zewnętrznej powłoki kubka przy użyciu wiązki laserowej o wysokiej temperaturze.

Oczywiście drukarnie mają do wyboru różne kształty oraz wielkości, objętości kubki. Więcej ofert można znaleźć na http://www.paperprint.pl na której znajdują się najlepsze drukarnie. Wystarczy podać nakład i przypuszczalny czas realizacji a strona sama wygeneruje nam interesująca ofertę dostępnych drukarni.

Kubki jest to jedne z pomysłów na rozwój firmy. Można także drukować na długopisach, breloczkach i innych gadżetach, które będą reklamować, a także będą pożyteczne w życiu codziennym.

Tu podaj tekst alternatywny

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kubki reklamowe
  2. Kubki reklamowe z logo
  3. Nadruk reklamowy – gdzie stosować?
  4. Fotozeszyty jako nowoczesne albumy
  5. Kubki muzyczne
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.