Czym jest kolokacja?

  • Sharebar

W dzisiejszych czasach coraz więcej dużych firm decyduje się skorzystać z usługi kolokacji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dane z naszego serwera znajdują się w bezpiecznym miejscu i są prawidłowo chronione. Jak jednak upewnić się, że jest to usługa potrzebna naszej firmie? Przeczytaj o kilku korzyściach, jakie kolokacja niesie ze sobą.

Na czym to polega?

Kolokacja to nic innego, jak możliwość wstawienia własnego serwera do serwerowni firmy, która go obsługuje. Serwerownia to inaczej miejsce, które jest zbudowane specjalnie po to, by zapewnić znajdującym się w nim serwerom jak najlepsze warunki funkcjonowania.

Muszą tam więc znajdować się odpowiednie warunki klimatyczne, takie jak właściwa temperatura i wilgotność. Serwerownia powinna też być bezpieczna i zapewniać właściwe zabezpieczenie przed włamaniem czy awarią, ochroną fizyczną i sprzętową oraz monitoring. Obowiązkowym wyposażeniem takiego pomieszczenia jest także stały i szybki dostęp do Internetu.

Kolokacja jest więc dość oczywistym wyborem dla każdej większej firmy. Znajdujące się na serwerach dane i dokumenty są zbyt cenne, by trzymać je w jednym miejscu. Profesjonalnie wyposażona i zabezpieczona serwerownia oraz usługa kolokacji mogą rozwiązać ten problem.

Dla kogo jest kolokacja?

Kolokacja jest więc szczególnie przydatną usługą dla dużych firm oraz dla sklepów, które nie będą sprawnie funkcjonowały bez stałego dostępu do Internetu. Niezawodna baza danych jest dla nich kluczem do sukcesu. Kolokacja jest także dobrym wyborem dla firm, które zajmują się monitorowaniem czy zbieraniem danych z różnych urządzeń peryferyjnych. Dla nich priorytetem jest utrzymanie synchronizacji danych na wszystkich urządzeniach i utrzymanie płynnej pracy.

Główne korzyści wynikające z usługi kolokacji to:

  • Szybkie reagowanie w przypadku awarii dzięki sprawnej obsłudze serwerowni

  • Oszczędność utrzymania – niższe koszty infrastruktury oraz dostępu do Internetu

  • Pewność optymalnych i odpowiednich warunków dla serwera – bo serwerownia, z jakiej korzystamy, jest profesjonalnie wyposażona i zabezpieczona

  • Pewne i szybkie łącze Internetowe, co daje zabezpieczenie przed awarią

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czym jest headhunting?
  2. Specjalistyczne usługi serwerowe
  3. Czym jest faktura wewnętrzna?
  4. Nowoczesne usługi informatyczne
  5. Wiesz czym jest Fora Internetowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.