Charakterystyka druku solwentowego

drukarnia wielformatowa
  • Sharebar

Druk solwentowy umożliwia drukowanie materiałów reklamowych, które odporne są na działanie czynników atmosferycznych. Plotery atramentowe stosują specjalne tusze, oparte o rozmaite rozpuszczalniki organiczne, zamiast standardowych tuszów wodnych. Każda drukarnia wielkoformatowa używa druku solwentowego do pokrywania podłoży zawierających PCV, w szczególności takich, które nie są przyczepne przy standardowym druku. Atramenty solwentowe są odporne nawet na działanie promieni ultrafioletowych i dlatego nie wymagają laminowania.

Wadą druku solwentowego jest mniejsza precyzja niż ma to miejsce przy drukowaniu atramentami wodnymi. Nie jest to jednak przeszkoda przy wydrukach na banery i duże billboardy. Drukarnia wielkoformatowa może drukować na różnych mediach. Najczęściej w powszechnym zastosowaniu reklamowym używa się papieru, siatki mesh, podłoża backlit i blockout lub folii. Współczesna reklama zewnętrzna zawdzięcza swój rozkwit rozwojowi technologii druku wielkoformatowego, który umożliwia produkcję różnorodnych materiałów promocyjnych.

Każda drukarnia wielkoformatowa specjalizuje się w różnych rodzajach wydruków. W ostatnim czasie szczególnie widoczny jest popyt na drukowanie na wylewanej folii termoplastycznej, używanej do oklejania samochodów. Często zadrukowywane są folie perforowane, służące do oklejania szyb. Sporym powodzeniem w zastosowaniach reklamowych cieszą się też materiały pokrywane płynnymi laminatami, używane między innymi do niezwykle odpornych na ścieranie, grafik podłogowych. Druk wielkoformatowy zmienia przestrzeń wokół nas dzięki reklamom, które ubarwiają ulice i zdobią domy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Perfekcyjne rozwiązanie
  2. Opakowania żywności
  3. Charakterystyka rynku spedycji
  4. Wiertarka – charakterystyka i historia
  5. Charakterystyka energetyczna
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.