Zimowe igrzyska w Soczi

narty
  • Sharebar

Chyba każdy lubi patrzeć jak w powietrzu zaczynają pojawiać się pierwsze płatki śniegu. Ten widok przypomina, że już niedługo będzie Boże Narodzenie, a potem Sylwester i upragnione przez wszystkich uczniów i studentów ferie zimowe. W tym roku kiedy zacznie padać śnieg będzie to dodatkowo oznaczało, że już wkrótce rozpocznie się wielkie sportowe widowisko jakim jest Olimpiada.

Sezon w Polsce

Choć w Polsce sezon na łyżwy, sanki czy narty 2014 roku jeszcze się nie zaczął, to w Rosji mówi się o nim już od kilku lat. Soczi, znane miasto rosyjskie zostało wybrane na gospodarza zimowej olimpiady w 2014 roku. Tak jak się tego spodziewa cały świat Rosja chce pokazać swoją potęgę w każdej dziedzinie. Choć co pewien czas w wiadomościach pojawiają się informacje o domniemanych przekrętach czy ogromnych kosztach związanych z tą imprezą, niemniej jednak wszyscy czekają z niecierpliwością na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Rosji.

Święto sportu i sportowców

Zanim jednak zaczniemy zachwycać się pięknem obiektów stworzonych na tę okazję, albo rozważać plotki związane z ich powstaniem warto pamiętać, że Olimpiada to przede wszystkim święto sportowców. Wielu z nich przygotowuje się do występu na niej przez całe swoje życie. Niektórym udaje się uczestniczyć w kliku igrzyskach, a innym tylko raz dana jest taka szansa. Niemniej jednak warto pamiętać, że każdy występ bardziej lub mniej udany, okupiony jest wieloma latami pracy. Większość sportowców już od małego dziecka trenuje, aby trafić na wymarzone olimpijskie podium i choć udaje się to tylko nielicznym same uczestnictwo w takich zawodach jest ogromnym wyróżnieniem i nagrodą za pracę. Tym samym, w dniu kiedy nastąpi uroczyste otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Soczi warto usiąść przed telewizorem i podziwiać tych wszystkich sportowców, którym udało się zakwalifikować na tą uroczystość. Zamiast oburzać się, że telewizja stale transmituje sport, usiądźmy przed telewizorem i zobaczmy jak wspaniali ludzie walczą tam o medale. Kibicujmy naszym sportowcom, ponieważ pokazują oni jak ważna jest praca i jak wspaniała może być nagroda za nią.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.