Wybór kolonii dla dziecka

  • Sharebar

Im bliżej okresu wakacyjnego, tym intensywniej zastanawiamy się jak zorganizować naszym pociechom okres wakacyjny. Wybór pada często na kolonie. Jak jednak dokonać go, by nie skończyło się rozczarowaniem dziecka i naszym?

Poznaj własne dziecko

Przede wszystkim należy poznać zainteresowania i potrzeby naszego dziecka. Ustalić więc czy przejawia ono zdolności muzyczne, jest wyjątkowo aktywne sportowo czy też lubi uczyć się języków i interesuje go świat. Wówczas łatwiej nam będzie wybrać obóz, który nie będzie zwykła kolonią, a obozem tematycznym, właściwym dla naszej pociechy. Z racji tego, że obozy takie są nie tylko przyjemnym spędzeniem czasu, ale działają także rozwojowo, z roku na rok zyskują na popularności. Poznawszy zainteresowania dziecka, śmiało możemy mu posunąć takie właśnie rozwiązanie. Oprócz pasji warto też zwrócić uwagę na inne aspekty, takie chociażby jak stopień przywiązania dziecka do rodzica. Jeżeli jest on duży, a wyjazd na kolonię ma się zdarzyć po raz pierwszy, wówczas warto przemyśleć wyjazd raczej bliski w sensie geograficznym. Nie bez znaczenia jest także kondycja fizyczna naszego małolata. Jeżeli łapie zadyszkę na schodach, nie zmuszajmy go do uczestnictwa w obozie sportowym. W ogóle nie zmuszajmy. Jeżeli ma drewniane ucho, nie posyłajmy na obóz muzyczny, jeżeli boi się panicznie wysokości, nie wybierajmy obozu wspinaczkowego. To co ma być pożyteczne i miłe, może łatwo wyrodzić się w antywyjazd, który pozostawi w dziecku jedynie złe wspomnienia. Wybierajmy mądrze.

Sprawdźmy bezpieczeństwo

Przed wyborem biura podróży, któremu powierzymy nasze dziecko, sprawdźmy także jego reputację. Najlepiej, by był to podmiot sprawdzony, doświadczony, działający długo na rynku. Wówczas mamy większe prawdopodobieństwo, że współpracuje on z doświadczonymi opiekunami. Warto też skonsultować się z innymi rodzicami, którzy będą nam mogli kogoś polecić lub odradzić, z uwagi na brak profesjonalizmu.

Czytaj także: zielone szkoły nad morzem

 

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.