Windsurfingowa stolica Polski

  • Sharebar

Wszelkie prognozy sygnalizują, że już niebawem będziemy mogli na dobre pożegnać się z mrozami i śniegiem, albowiem plusowe temperatury i słoneczna pogoda w całej Polsce wypełniają nas olbrzymim optymizmem. Agencje turystyczne również powoli rozpoczynają aktywne działania, tworząc pierwsze oferty wakacyjne dla dzieciaków i dorosłych.

Wskaźniki turystycznych trendów nie zmieniły się zbytnio od ubiegłego sezonu i ku uciesze wielu osób najpopularniejsze urlopy to ciągle te, które kładą nacisk na sportowy odpoczynek.

Olbrzymią popularnością dlatego cieszą się m. in. obozy kajakowe, wyprawy górskie oraz sporty wodne, takie jak kitesurfing i windsurfing.

Gdzie wobec tego zaleca udać się na sportowe wakacje w Polsce żeby dobrze spędzić czas, wypocząć i poznać nowych ciekawych ludzi.

 

Windsurfing Jastarnia

Jastarnia traktowana jest jako stolica polskiego windsurfingu i przekonać można się o tym zwiedzając liczne spoty windsurfingowe na plażach. Grupy windsurfingowych pasjonatów w różnym wieku i poziomie umiejętności corocznie zjeżdżają do Jastarni, by nauczyć się lub doszlifować swoje windsurfingowe umiejętności.

Także szkoły windsurfingu jeszcze częściej podejmują decyzję o otwarciu swoich placówek właśnie w Jastarni, albowiem dzięki odpowiedniej lokalizacji zawsze mogą liczyć na tłumy spragnionych sportowej zabawy turystów.

 

Kitesurfing Hel

Nieco dalej niż Jastarnia każdego roku powstaje również stolica polskiego kitesurfingu, która znajduje się na Helu. To właśnie na Hel zjeżdżają grupy ludzi, chcących spróbować czegoś nowego w swoim życiu i które nie boją się surfowania z dużym latawcem przyczepionym do trapezu.

Kitesurfing to sport wyjątkowo widowiskowy, zatem widok dziesiątek kolorowych latawców latających po Bałtyku może nie tylko zachwycać, ale i budzić chęć spróbowania swoich sił w tym specyficznym sporcie. Dla tych właśnie osób Hel ma sporządzone propozycje wakacyjne i kursy kitesurfingowe.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Windsurfingowa stolica Polski, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Warszawa stolica Polski
  2. Czym kierować się przy wyborze noclegów w Jastarni?
  3. Sport – windsurfing
  4. Stolica żeglarstwa miejscem do odpoczynku
  5. Wczasy rekreacyjne na fali!
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.