Wczasy w malowniczej Gruzji

  • Sharebar

Planując wczasy, chętniej wybieramy się do zachodnich kurortów, gdzie oprócz wielu atrakcji i hoteli, czeka na nas także tłum turystów. Dlatego warto czasami wybrać się do mniej znanych miejsc , które są równie atrakcyjne. Adżaria jest mniej znanym jeszcze dla Polaków kurortem. Kraina leży na pograniczu gruzińsko- tureckim , z jednej strony otoczona jest Kaukazem, z drugiej Morzem Czarnym. Wizytówką regionu jest Batumi. Pełne kontrastów, nowoczesnych hoteli, pomników, placów, z jednej strony i znajdującego się w samym centrum bazaru, na którym można handlować wszystkim. Batumi charakteryzuje się kilkumetrową promenadą. Ze względu na specyficzny mikroklimat nawet w zimie jest tu bardzo ciepło.

Adżaria - malowniczy zakątek Gruzji

Adżaria jest bardzo górzysta, stąd miłośnicy wypraw górskich poczują się tutaj jak w raju. Znajduje się tutaj także kilka ośrodków narciarskich, a także dwa parki narodowe. Warto także odwiedzić Kutaisi, drugie pod względem wielkości miasto w Gruzji. W okolicach znajduje się kilka zabytkowych klasztorów. Do najważniejszych należy monastyr Gelati , który od czasów średniowiecznych funkcjonował jako centrum duchowości i nauki. W hotelach i restauracjach możemy zakosztować prawdziwych, gruzińskich dań między innymi chaczapuri. Istnieje około setki przepisów na ten gruziński placek. Najpopularniejszym owocem Gruzji jest kaki, który w smaku przypomina polską śliwkę. Kuchnia adżarska znacznie różni się od kuchni gruzińskiej.

Wizz air – bilety lotnicze do Gruzji

Najlepiej do Adżarii wybrać się samolotem. Tanie loty oferuje wizz air do Kutaisi z portu lotniczego w Warszawie i Katowic. Lot potrwa około trzech godzin. Najlepiej podróżować wizz air bez bagażu rejestrowanego, ograniczając się tylko do bagażu podręcznego- bezpłatnego. Drugi bagaż podręczny większy jest dodatkowo płatny. W Kutaisi można znaleźć tanie hotele. Dlatego koszt całych wczasów nie będzie zbyt duży, a z pewnością nie będziemy żałować tej wyprawy w malownicze zakątki Gruzji. 

Czytaj podobne artykuły na stronach: centrumhoteli.com i tanie–przeloty.net.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowości w linii Wizz Air
  2. Wczasy w Holandii – miasto kwiatów
  3. Wczasy w górach czy wczasy nad jeziorem?
  4. Wizzair’em po Europie
  5. Darmowe bilety lotnicze w Wizz Air
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.