Wakacje na wyspie-wynajem auta i zwiedzanie

  • Sharebar

Zbliżają się już wakacje i warto pomyśleć o urlopie aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Chociaż z drugiej strony opcje last minute kuszą dobrymi cenami w ciekawych lokalizacjach i kurortach. Jeden z najbardziej popularnych miejsc chętnie odwiedzanych przez Polaków to wyspy. Spośród wielu możliwości jakie dają nam biura podróży przyzwyczailiśmy się do greckich – Krety, Santorini, Rodos czy Korfu, Cypru, włoskiej Sycylii, Sardynia czy francuska Korsyka. Mamy również możliwości skorzystania z doskonałych temperatur przez cały sezon na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich czy też portugalskiej Maderze.

Tak. Coraz więcej osób korzysta z możliwości zwiedzenia właśnie takich zakątków świata a co za tym idzie fantastycznego odpoczynku. Jedna rzecz łączy takie urlopy na wyspie – skoro są one nie tak wielkie warto byłoby zobaczyć je całe bo nie wiadomo tak naprawdę kiedy nadarzy się kolejna okazja na zwiedzanie. Kiedy lądujemy na wyspie i jest to wyjazd z biurem turystycznym zazwyczaj zapewniony mamy transfer do hotelu a potem właściwie pozostaje nam siedzenie na miejscu lub ewentualne próby zwiedzania to komunikacja miejska lub wycieczki organizowane na miejscu.

O tyle o ile fajną wycieczka na zwiedzenie wybrzeża to rejs o tyle zwiedzanie wyspy drogą lądową też ma swoje uroki. Wycieczki fakultatywne zazwyczaj kosztują sporo a nie za wiele udaje się nam i tak zobaczyć. Sporo informacji o ciekawych miejscach możemy znaleźć w internecie i zdecydować gdzie chcemy pojechać i co zobaczyć.

Ale jedną z ciekawszych opcji oferujących naprawdę duże możliwości poruszania się jest wynajem samochodu. Możemy zorganizować go ze znajomymi co jeszcze bardziej pomoże obniżyć koszty gdyż rozbijemy je na kilka osób. Wynajęcie samochodu daje nam wolność podróżowania – możemy wsiadać i jechać kiedy chcemy, bez poganiania (tutaj jednak przyda się samodyscyplina bo możemy wyjechać zbyt późno :) , bez konieczności nudnych przewodników etc. – wsiadamy i jedziemy dokąd chcemy. Kto podróżował wynajętym autem lub wogóle samochodem w czasie wakajci wie, że bardzo często możemy znaleźć super ciekawe miejsca, których nie ma w przewodnikach i co wtedy – jeśli zauroczyła nas jakaś zatoka, plaża, miasteczko – wtedy spokojnie możemy się zatrzymać spędzić tam jakiś czas – napić się w spokoju kawy jeśli jest taka możliwość.

Możemy jechać o każdej porze dokąd tylko chcemy na wyspie. Na każdej wyspie znajdzie się wiele ciekawych miejsc – góry, parki narodowe, malowniczne miasteczka, oceanaria etc. – podróż do nich samochodem jest naprawdę bardzo ciekawa i przyjemniej jedzie się własnym środkiem transportu.

Oczywiście może to się wiązać z ewentualnymi dodatkowymi kosztami parkingu, paliwa etc. ale naprawdę warto bo to jest jednak niezależność.

Aby znaleźć wypożyczalnię możemy sprawdzać lokalnie w hotelu gdzie zostajemy lub na przykład jeszcze przed wyjazdem do danego miejsca. Taka opcja wydaje się całkiem dobra bo możemy załatwić wynajem z domu sprawdzając oferty z wielu wypożyczalni. Na miejscu czasami istnieje ryzyko, że za wynajem auta przepłacimy bądź trafimy na kiepską wypożyczalnię – nie jest to regułą ale warto pomyśleć jeszcze wcześniej. Możemy sprawdzić wypożyczalnie lokalne będąc jeszcze w domu, zdecydować się na wynajem na lotnisku od międzynarodowych sieciówek lub na przykład skorzysać z możliwości porównania ofert na stronach agencji turystycznej.

Wpisując w wyszukiwarkach hasła jak wynajem samochodów i na przykład dodając do nich miejsce gdzie planujemy odebrać auto – np. wynajem samochodu Teneryfa jeżeli wybieramy się na tę hiszpańską wyspę i planujemy zwiedzanie między innymi parku narodowego El Teide. Oferty z firm porównujących ceny i wyszukujących najlepsze oferty bardzo często są znacznie niższe niż gdybyśmy wynajmowali samochód bezpośrednio w wypożyczalni.

Wybierając ofertę i rezerwując samochód przez internet zazwyczaj otrzymujemy potwierdzenie z danymi dotyczącymi wynajmu na maila. Jest to forma vouchera tak popularnego jak na przykład przy rezerwacjach hoteli. Taki voucher należy wydrukować i z nim udać się do biura wypożyczalni czy to na lotnisku czy mieście.

Odbieramy auto i już tylko nasza wyobraźnia i czas mogą nas ograniczać przy zwiedzaniu kolejnego ciekawego zakątka naszego świata.

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.4/5 (7 oddanych głosów)
Wakacje na wyspie-wynajem auta i zwiedzanie, 4.4 out of 5 based on 7 ratings

Podobne wpisy:

  1. Zwiedzanie z dzieckiem – co wybrać?
  2. Zwiedzanie Krakowa
  3. Pyrzowice – dobre miejsce na wynajem samochodów
  4. Zwiedzanie stolicy z przewodnikiem
  5. Wynajem autokaru-jako środka transportu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.