Teneryfa wyspa o wielu obliczach

  • Sharebar

Myśląc o wyborze zagranicznego kurortu, w jakim spędzimy wyjątkowe wczasy pełne słońca i niezapomnianych wrażeń nie sposób pominąć Teneryfy, która jak głosi legenda jest częścią zaginionej Atlantydy.
Każde profesjonalne biuro podróży z pewnością poleca atrakcyjną cenowo ofertę spędzenia urlopu w ciepłych klimatach Teneryfy. Atutem wyboru spędzenia wczasów właśnie w tym zakątku świata jest fakt, że mimo iż geograficznie położona jest w północnej części Afryki jest wyspą hiszpańską i podlega jurysdykcji Wspólnoty Europejskiej.


Teneryfa jest nie tylko największą a co się z tym wiąże najbardziej zaludnioną wyspą Archipelagu Wysp Kanaryjskich ale również najpiękniejszym i oferującym największe atrakcje turystyczne kurortem. Ze względu na występowanie na terenie Teneryfy kilku stref klimatycznych oraz zróżnicowanych typów krajobrazowych wyspa często nazywana jest „kontynentem w miniaturze”. Na dość zróżnicowaną temperaturę powietrza północno wschodniej i południowo zachodniej części wyspy mają wpływ występujące w tym rejonie dwa prądy morskie oraz dzielące wyspę pasmo górskie. Na Teneryfie temperatura waha się w zależności od regionu od 20 do 25 stopi Celsjusza co sprzyja aklimatyzacji turystów z europejskiej strefy klimatycznej.
Właśnie ze względu na zróżnicowaną temperaturę i typ krajobrazu turystyka na Teneryfie rozwija się przede wszystkim w południowej części wyspy na obszarze znanym pod nazwą Costa Adeje. Ogromny potencjał turystyczny tej części wyspy gwarantuje nie tylko najkorzystniejszy klimat ale również rozbudowana sieć hoteli, która oferuje w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań zarówno wczasy w formie all inclusive jak i możliwość tanio spędzenia urlopu w prywatnych pensjonatach. Do odwiedzin Teneryfy zachęcają ponadto restauracje serwujące dania kuchni całego świata, centra handlowe, parki wodne i zwierzęce, pola golfowe, piaszczyste plaże a także ciekawe obiekty kulturalne, do których z pewnością zaliczyć można zabytkowe miasto La Laguna i Bazylikę Matki Boskiej z Candelarii.
Teneryfa to również idealne miejsca wypoczynku dla osób które doceniają aktywną formę turystyki. To raj przede wszystkim dla osób uprawiających surfing, windsurfing czy kitesurfing. Działające na terenie obszaru Costa Adeje szkoły oferują szybkie kursy surfingu, z których może skorzystać każdy turysta odwiedzający wyspę. Wielbicieli nurkowania z pewnością zachwycą liczne miejsca takie jak Las Galletes, Playa Paraiso, Punta de la Rasca, czy Punta de Teno, w których można podziwiać podwodny świat morskiej flory i fauny a nawet zatopione u brzegów Archipelagu Wysp kanaryjskich statki.

 

Unitour – biuro podróży Łódź
ul. Piotrkowska 102A
Łódź 90-004
e-mail: unitour@unitour.pl
tel.: +48 42 630 80 04
+48 508 301 859
gadu-gadu: 2044921

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jeden sprzęt dla wielu komputerów
  2. Kostka brukowa – w wielu miejscach
  3. Wcześniejsza emerytura nie obowiązuje już wielu Polek
  4. Rodos
  5. Ciekawe miejsca w Europie – Zamki nad Loarą, Praga, Sycylia
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.