Środowiskowe wyborności

  • Sharebar

 

Nasz świat jest fascynujący. Mieści się na nim tak dużo ekscytujących miejsc, iż aż trudno w to uwierzyć. Starczy złapać w swe ręce mapę i wycelować losowe miejsce, a potem prześledzić na przykład w google, jakie pomniki ekosystemu tam są. Matka Natura to bardzo zdolny rzeźbiarz, który wprawnie bawi się swoim dłutem oraz sporządza zapierające dech w piersiach pejzaże. Potem dorzuć do tego zwierzaki, których przeróżnych, zaskakujących gatunków wcale niemało i uświadom sobie, jak niedużo w życiu zaobserwowałeś.

 

Wezmę Cię na wirtualną wędrówkę w jeden z najbardziej zdumiewających tworów na świecie – w góry. Zdarzają się różne – niewielkie czy też wielkie, okryte zielenią, oraz nagie. Jednak wszystkie są piękne oraz fascynujące. Występują w pasmach, jak również jako samotne szczyty. Gdzieś w oddali, bardzo daleko, bo w Rosji, swoim pięknem oczarowuje Elbrus - uśpiony wulkan, prawie w całości pokryty czapą lodową. Odwiedziłeś choć raz w życiu górę, która nie tylko swojego czasu była wulkanem, to do tego ma dwa wierzchołki? Na pewno nie. To krajobraz niebanalny, dlatego jest to miejsce, które bez wątpienia trzeba zobaczyć.
Wybierzmy się nieco dalej, bowiem aż na skraj Tybetu oraz Nepalu. Masz świadomość co tam ciekawego mamy? Cudowne, wysokie oraz zdradliwe Himalaje. Wyprawy w tamte tereny są wielce uczęszczane przez wspinaczy, mimo, że ich najpotężniejszy szczyt – Mount Everest ma ponad 8 tys metrów. Jednak ich czar pozyskuje silniej, niż zraża niebezpieczeństwo.

Zgaś monitor, wyrusz na marsz i przy okazji powypatruj oryginalnych miejsc w pobliżu – zapewniam Cię ich jest pełno.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.