Sekret ogromnego zainteresowania Chorwacją

muszla
  • Sharebar

Chorwacja choć z pozoru wydaje krajem o dosyć niewielkich rozmiarach, stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc z powodu ogromnego dziedzictwa kulturowego, interesującej historii, a przede we wszystkim niezwykle korzystnego położenia geograficznego. Odwiedzając Chorwację przed turystami stoi możliwość wypoczynku nad krystalicznie czystym morzem, spacerów po górzystych terenach czy relaks na łonie magicznej natury, chociażby w Parku Narodowym Jezior Plitwickich.

Nie trudno zatem odgadnąć, że sekretem tak dużego zainteresowania pośród wycieczkowiczów jest wyjątkowa różnorodność atrakcji. Dzięki temu kraj jest odwiedzany przez gości praktycznie z każdej części świata, a więc ludzi turyście spotykani na ulicy stanowią istną mieszankę kulturową, co dodatkowo urozmaica pobyt. Z uwagi na mnogość miejsc wartych odwiedzin każdego turysty zaleca się wybrać zorganizowane wakacje z osobiście dobranym noclegiem, co pozwala na wyjątkową swobodę w przemieszczaniu się po kraju. Tego typu oferty można znaleźć chociażby na www.adria24.pl, a podczas poszukiwań zaleca się zwrócić uwagę na odległość hotelu, apartamentu od najciekawszych atrakcji.

Nie jest oczywiście tajemnicą, że zapewne największa popularnością cieszy się Dubrownik, który stanowi prawdziwą kolebkę historii i kultury tego wspaniałego kraju. Mury pamiętające czasy średniowiecza od setek lat otaczają miasto stanowiąc nie lada gratkę dla każdego miłośnika budowli. Skoro o nich mowa nie można nie wspomnieć o przepięknych pałacach Rektorów i Sponza, które razem z barokowymi klasztorami i katedrami tworzą niepowtarzalny klimat. Dużą sławą cieszy się także Kolumna Rolanda i to właśnie dzięki takim budowlom miasto zdobyło miejsce na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Praktycznie w każdym artykule dotyczącym Chorwacji nie może zabraknąć wzmianki o prawdziwym raju na Ziemi, którym są wspomniane na początku Jeziora Plitwickie. Kompleks 16 jezior, pomiędzy którymi nieustannie szumi kilkadziesiąt wodospadów tworzą przepiękną kompozycję naturalnych kolorów. Niebieska toń wody w połączeniu z zielenią bujnej roślinności tworzy rajskie miejsce żywcem wyjęte z bajki, pośród którego prowadzą długie ścieżki pozwalające na kilkugodzinne spacery.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Sekret ogromnego zainteresowania Chorwacją, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.