Przyrodnicze świetności

  • Sharebar

Nasz glob jest niezwykły. Mieści się na nim tyle ekscytujących miejsc, że aż nie sposób w to uwierzyć. Wystarczy złapać w swe ręce mapę i wycelować przypadkowe miejsce, a później prześledzić chociażby w Internecie, jakie wytwory przyrody tam istnieją. Matka Natura to przeogromnie utalentowany rzeźbiarz, który lekko posługuje się swym dłutem a następnie stwarza fascynujące panoramy. Potem dodaj do tego zwierzynę, której różnorakich, zaskakujących gatunków całkiem sporo oraz zastanów się, jak mało w życiu doświadczyłeś.

Wezmę Cię na wirtualną wędrówkę w jeden z najokazalszych tworów na planecie – w góry. Bywają rozmaite – niewielkie czy też pokaźne, okryte zielenią, ale także nagie. Jednak wszystkie są śliczne i ekscytujące. Spotkać je można w pasmach, ale także jako samotne szczyty. Gdzieś daleko, bardzo w dali, bo w Rosji, swoim urokiem zachwyca Elbrus – śpiący wulkan, praktycznie w całości przesłoniony pokrywą lodową. Podziwiałeś na żywo kiedyś górę, która nie dość, że dawniej była wulkanem, to jednocześnie ma dwa wierzchołki? Założę się,że nie. To widok niebanalny, z tego też powodu jest to miejsce, które na pewno trzeba zobaczyć.

Wyruszmy kapkę dalej, bo aż na linię graniczną Tybetu i Nepalu. Masz świadomość co tam ciekawego mamy? Piękne, ogromne oraz srogie Himalaje. Wyprawy w to miejsce są bardzo znane przez trekkingowców, mimo, że ich najbardziej okazały grzbiet – Mount Everest ma około 8 tysięcy metrów. Ale ich urok przyciąga silniej, niż zraża zagrożenie.

Odłącz komputer, wybierz się na przechadzkę i przy okazji powypatruj oryginalnych miejsc nieopodal Twojego miejsca zamieszkania – zapewniam Cię ich nie brakuje.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.