Przydatne porady w temacie wakacje w Egipcie

wakacje egipt
  • Sharebar

Chociaż po obaleniu dyktatury  Mubaraka Egipt stracił swoją niepodważalną pozycję w rankingach najpopularniejszych wakacyjnych miejsc, to Polacy wciąż decydują się na wyjazdy do kraju Faraonów.  Sytuacja w kraju powoli wraca do normy, a władze Egiptu dwoją się i troją aby na nowo przyciągnąć turystów. Za wyjazdem do Egiptu szczególnie teraz przemawiają niskie ceny noclegów w hotelach.

Decydując się na wakacje w Egipcie najlepiej zaplanować je w najsłynniejszych kurortach – Hurghadzie i Sahrm El Sheikh. Hurghada to położona około 500 kilometrów od Kairu miejscowość nad Morzem Czerwonym. Stosunkowo niedawno przeszła transformację z osady rybackiej, w jedno z najpopularniejszych miast turystycznych. Jej wybrzeże rozciąga się na 40 kilometrów. Słynie z przepięknych raf koralowych. Sharm El  Sheikh zlokalizowane jest na południowym krańcu półwyspu Synaj. To w pełni rozwinięty kurort wczasowy nad Morzem Czerwonym, dostarczający turystom wielu atrakcji.

Warto też zastanowić się nad wyborem okresu wyjazdu. Już wkrótce w Egipcie, wraz z końcem czerwca zaczną się prawdziwe upały.  Temperatury mogą sięgać aż  do 60 stopni Celcjusza. Największe upały panują w Kairze, chłodniej jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Należy mieć to na uwadze planując wyjazd. Przebywając w Egipcie należy obowiązkowo stosować kremy z filtrem ochronnym, zakrywać głowę i nawadniać  organizm. Wyjeżdżając na wakacje do tego magicznego kraju należy pamiętać o tzw. klątwie faraona, która jest powszechnie stosowaną nazwą na zespół dolegliwości spowodowanych odmienną florą bakteryjną. Jej objawy to: bóle brzucha, biegunka, czasem wysoka gorączka. Prewencję można zacząć już w Polsce zażywając probiotyki normalizującą pracę jelit, a w przypadku zachorowania należy zażywać leki przeciwbiegunkowe.

Z formalno-organizacyjnych aspektów należy pamiętać o wykupieniu wizy i ważnym paszporcie. Wizę można kupić w Egipskim konsulacie znajdującym się w Warszawie, lub po przylocie na miejsce na lotnisku. Paszport musi być ważny przynajmniej sześć miesięcy dłużej niż wiza. Jadąc do Egiptu należy również posiadać ważne ubezpieczenie. Po przybyciu do Egiptu każdy turysta ma obowiązek zameldowania swojego pobytu, w przypadku wycieczek zorganizowanych zajmuje się tym obsługa hotelu. Obowiązującą walutą w tym kraju jest funt egipski. Wymienia się go w kraju, na każdym kroku poczynając od lotnisk po hotelowe recepcje.

Wyjeżdżając do Egiptu warto mieć na uwadze obowiązujące tam normy kulturowe. Pierwszy z nich jest tzw. bakszysz, czyli przymusowa opłata za coś co powinno być obowiązkowe. Wywodzi się od z filozofii islamu opierającej się na jałmużnie czyli wspomaganiu biednych przez bogatych. Ważne jest zapoznanie się z zasadami religii islamskiej i respektowanie ich, szczególnie w kwestii ubioru poza plażą. Kolejną sprawą jest targowanie się na egipskich ‘sukach’- targowiskach. Jest to uświęcony proceder i nie stosowanie się do niego obraża sprzedawcę.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Przydatne porady w temacie wakacje w Egipcie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Czas relaksu – spontaniczne wakacje.
  2. Kenia – udane wakacje
  3. Wakacje nad morzem
  4. Wymarzone wakacje Polaków
  5. Wakacje dla aktywnych turystów
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.