Praca wakacyjna – praktyczne porady

  • Sharebar

Gdzie wyjechać w czasie wakacji, by zarobić najlepiej? A może nie liczą się tylko zarobki, ale także walory miejsca? Oto kilka praktycznych porad dla tych, którzy planują wakacyjny wyjazd zarobkowy.

 

Popularna Norwegia

Wbrew klimatowi gorącym tematem wciąż pozostaje Norwegia. W dużej mierze ze względu na dobre zarobki jakie można tam uzyskać. Dzięki posiadanej ropie stopa życiowa w tym skandynawskim kraju jest bardzo wysoka. Jak znaleźć tam pracę? Jeżeli nie mamy znajomych, ani rodziny w Norwegii, możemy spróbować przez internet. Bodaj najpopularniejszym portalem jest Mittanbud.no. Znaleźć w nim można oferty pracy z terenu całej Norwegii. Jeżeli natomiast nie jesteśmy zainteresowani pracą w konkretnym miejscu, a szukamy czegoś co akurat będzie nam pasować, z punktu widzenia branży, języka czy poziomu zarobków, skorzystać możemy także z ogólnotematycznych portali, gdzie pojawiają się oferty pracy z wielu miejsc świata. Serwisy takie najczęściej podzielone są na kategorie, które pozwalają wyszukiwać sprofilowane pod poszukującego oferty. Można więc ograniczyć się do szukania pracy przy zbiorach, w gastronomi czy hotelarstwie.

Programy work&travel

Ciekawą opcją wyjazdu zarobkowego są programy typu work&travel. Jak sama nazwa wskazuje oferują one nie tylko zarobek, ale także możliwość podróżowania i poznawania kraju, do którego zamierzamy się wybrać. Uczestnictwo w takim programie jest obarczone pewnymi warunkami oraz opłatą na rzecz pośrednika. W zamian jego uczestnicy uwalniani są od konieczności osobistego załatwiania pewnych formalności, mają też zagwarantowaną pracę na miejscu. Programy tego typu nie są adresowane do osób, których celem jest tylko jak największy zarobek. Nacisk położony jest także na poznawanie kultury i języka kraju, do którego się jedzie.

Na co uważać?

Znane są niestety przypadki oszustw, a nawet więzienia pracowników zagranicą. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną ofertę upewnijmy się co do jej wiarygodności, na tyle, na ile jest to możliwe. Najczęstszym wyłudzeniem jest proponowanie pracy na próbę bez wynagrodzenia. W przypadku pracy sezonowej za granicą ważne jest, by sprawdzić czy agencja pracy działa w sposób legalny.

 

Czytaj także: praca wakacyjna

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Bałtyk spokojny – praktyczne porady
  2. Wakacyjna praca w hotelu
  3. Praktyczne porady dietetyczne
  4. Praca drogą do marzeń
  5. Praca za granicą
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.