Odkryj piękne Zimbabwe

  • Sharebar

Afryka, oprócz północy, gdzie nad morzem Śródziemnym kwitnie turystyka oraz RPA na południu, jest najbiedniejszym kontynentem naszego globu. Podobnie jest w Zimbabwe znajdującym się w południowej Afryce, ze stolicą w Harare. To biedny kraj, który cechuje się słabo rozwiniętą infrastrukturą. Okazuje się, że szansą dla kraju jest Wodospad Wiktorii, gdzie rozpoczęły swoją działalność duże zagraniczne korporacje, dostrzegając potencjał tego regionu.Turyści z wielu krajów (w tym także z Polski) przed wyjazdem do Zimbabwe muszą otrzymać wizę, jej cena to 30 US$. Najlepszy czas na wyjazd w te strony to okres od maja do września. Wówczas ceny biletów lotniczych pozostają na stałym poziomie od 3100 złotych za kurs w obie strony. Jeśli zdecydujemy się odwiedzić Zimbabwe w grudniu, za przelot z lotniska Chopina do Harare Airport zapłacimy 3096 złotych. Najtańsze kursy obsługiwane są przez linię lotniczą Ethiopian. Jedno jest pewne na razie ceny biletów są stabilne i nie przewiduje się żadnych ciekawych podniebnych promocji, dlatego nie pomoże przekładanie wyjazdu na później.

Bulawayo to afrykańskie miasto prezentujące turystą niesamowitą południową historię. Tubylcy opowiedzą nam tutaj o pradawnych wodzach tworzących i rządzących krainą, a także o niejednej bitwie stoczonej na tej afrykańskiej ziemi. Turystom poleca się fantastyczne Muzeum Kolei, czy Natura History Museum, parki z miniaturowymi kolejkami parowymi, Crafts Centre oraz Mzilikazi Arts. Bulawayo otoczone jest tamami wodnymi ze znanym Hillside. Niedaleko znajduje się również rezerwat, który zajmuje się ratowaniem rannych zwierząt. Tam zobaczymy z bliska najróżniejsze afrykańskie stworzenia.

Prawdziwy charakter miasta, a zarazem i jego potęgę prezentują ruiny – Wielkie Zimbabwe. W przeszłości było to miejsce święte, w którym zamieszkiwali kapłanie i królowie i mimo iż te czasy już dawno minęły w ruinach panuje dalej dokładnie taka sama tajemnicza atmosfera. Odwiedzający zachowują stosowną ciszę i komplementują w milczeniu piękno podziwianego zabytku. Wielkie Zimbabwe swój początek ma kilkanaście kilometrów od Masvingo – potężnej ściany wijącej się jak jadowity wąż wokół ostrego pagórka. Większość znalezisk historycznych odszukanych w ruinach ( relikwie, działa odrębnych cywilizacji, kamienne rzeźby, ozdoby ze złota, porcelana) przeniesiono do pobliskiego Muzeum. Całe Wielkie Zimbabwe składa się z dopasowanych do siebie granitowych klocków o tej samej wielkości i kształcie.

Niedaleko ruin możemy zarezerwować dla siebie nocleg w hotelu Great Zimbabwe. Jest on zlokalizowany 13 kilometrów od centrum miasta i niecałe 0,40 kilometrów od tego wspaniałego afrykańskiego zabytku. Hotel oceniany jako dobry, jednak kłopotliwa wydawać się może cena. Za dobę zapłacimy tam ponad 600 złotych.

Zimbabwe to prawdziwa stolica wolności i niezależności. Pływając łódką w Mana Pools musimy uważać przy wiosłowaniu na otaczające nas relaksujące się w wodzie hipopotamy.

Czytaj również: tanie–latanie.net.pl i tanie–loty.net.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Odkryj Bałtyk na nowo
  2. Odkryj świat bez tytoniu – Elektroniczne Papierosy
  3. Piękne mieszkanie w zasięgu ręki
  4. Fotoobrazy są piękne
  5. Piękne paznokcie na ślub
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.