Noclegi Zakopanem – uwaga oszustwa!!!

65
  • Sharebar

Jak wczasowicze zostali oszukani przez nieuczciwych oferentów kwater. Wpłacili zaliczki, a tu na miejscu okazało się, że owszem domek w górach jest lecz kwater, które zarezerwowali, ani widu ani słychu….

Zakopiańska policja otrzymała pierwsze zgłoszenia o wakacyjnych naciągaczach nieuczciwie oferujących domki w górach jako miejsce na noclegi. Zakopane niestety pełne jest takich ofert. Pewnego razu  dwaj turyści  z Konina i Gdańska, za pośrednictwem Internetu wynajęli kwatery na Jaszczurówce. Wpłacili zaliczkę, zaś na miejscu wyszło, że pod podanym adresem nie są oferowane żadne noclegi. Zakopane -pozostanie na długo w ich pamięci….

 W celu zarezerwowania “atrakcyjnych kwater”, dokonali wpłaty w kwocie trzystu i czterystu zł. Dlatego oferty należy sprawdzać dokładnie , zaś w podobnych przypadkach należy sprawę  zgłaszać natychmiast na zakopiańską komendę. – W sprawie oszustw noclegowych postępowanie wszczęła Policja.

Należy więc pamiętać o tym aby dokładnie i uważnie wszystkie oferty przeglądać.

 Wiem, jak ciężko jest wybrać noclegi kiedy decydujemy się na urlop w ostatniej chwili, gdy zadzwoniłem okazało się że domek w górach jest już zajęty. Zawsze jednak można było liczyć na inne domki w górach ale czasem może być inaczej.

Dobrze jest sprawdzić czy firma oferująca nam noclegi widnieje w odpowiednich rejestrach. Czy jest to biuro podróży dzięki któremu otrzymamy odpowiednie noclegi. Zakopane warto choć raz w życiu zobaczyć i lepiej żeby nie kojarzyło się nam to z nieprzyjemnymi rozczarowaniami. Dlatego też może lepiej najpierw zarezerwować nocleg ale na razie nie przelewać tych pieniędzy – ewentualnie jakąś drobną zaliczkę – a potem dopiero jechać i na miejscu zapłacić wszystko- ewentualnie resztę. Z płaceniem przez Internet nie ma się co spieszyć no chyba że chodzi tutaj o takie dość jasno oczywiste firmy które naprawdę są zarejestrowane i obecne od lat już na rynku dziki czemu wiadomo że nas nie oszukają.

Na przykład często też kiedy tylko przyjedziemy do Zakopanego oferują nam miejscowi noclegi. Zakopane wita nas w ten sposób że wysiadamy sobie z autobusu a tu podchodzi ktoś do nas i mówi że nam oferuje noclegi nawet kartkę ma na szyi.  Można za nim pójść ale po to by najpierw sprawdzić  co to naprawdę jest za nocleg.

Często zwracano bowiem uwagę na to że noclegi te oferuje się w miejscach niehigienicznych. Takie to bywają noclegi Zakopane nie jest małym miastem – dlatego tez nic w tym złego że się przejdziemy i poszukamy lepszych noclegów. Nikt nam bowiem nie robi łaski !  Domki w górach czy choćby jeden domek w górach – o to też są dobre miejsca na noclegi.

Ale i tu trzeba być ostrożnym bo kto wie jaki nocleg możemy natrafić . Podam jeszcze inny przykład jak można się „naciąć” rezerwując noclegi. Bukowina Tatrzańska  – miejscowość w  drodze z  Nowego Targu do zakopanego.   To było 25 lat temu i niełatwo było wówczas o noclegi. Bukowina Tatrzańska przywitała  nas niesamowicie mroźną zimą (styczeń /luty) ale byliśmy pewni że mamy zagwarantowany nocleg. No i widzimy ten nasz domek w górach, jest – wchodzimy a tam „panocku no noclegu ni ma”. A czemu to rezerwowaliśmy i nikt nie odmówił. A bo gospodarze wysłali list (nie było wtedy maili, a trudno było o jakiś telefon)  – i jeszcze do nas nie dotarł, że noclegu nie ma. Trzeba było obejść całą Bukowinę i nic u nie ma tam nie ma, a zimno jak diabli (raczej gorąco…). W końcu nocleg znalazł się w.. Białce Tatrzańskiej (w stronę Nowego Targu) – w dzielnicy zwanej Grapa.  To był taki domek w górach, ale cośmy się  nachodzili tośmy się nachodzili, to „nasze”.

Wprawdzie powyższe oszustwa nie należą do wyjątkowych, ani też nie są niczym niespotykanym, jednak mistrzostwa w piłce nożnej spowodowały nagły wzrost liczby tego typu przypadków. Cały interes polega na tym, że w sieci publikuje się atrakcyjną cenowo ofertę która jest  adresowana do kibiców EURO 2012, która dotyczy noclegów w kwaterach prywatnych lub hotelowych pokojach. Zachęcony niską ceną potencjalny klient kontaktuje się ze sprzedawcą,  następnie zaś wpłaca zaliczkę.

Wpłaca ją na wskazane konto z nadzieją na noclegi. Zakopane chce odwiedzić a tu taka okazja…. a tymczasem nagle się urywa kontakt ze sprzedawcą. Tego typu nieprawdziwe oferty wynajmu pokoi można znaleźć nie tylko na celowo przygotowanych stronach WWW, lecz również w dużych i znanych serwisach, żeby się nie dać nabrać Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z urzędem danego miasta i zbadanie, czy dany domek w górach czy inna  kwatera oferująca noclegi w Zakopanym lub gdzie indziej jest wpisana do niezbędnego rejestru oraz czy właścicielem jest ta sama osoba, która zwraca się do nas z prośbą o zaliczkę. Jednakże nie każdą ofertę może zostać sprawdzona  ta drogą. Jeśli chodzi o hotelowy pokój to tutaj  o wiele łatwiej o weryfikację.  Należy wpierw zobaczyć w Internecie istnienie danego hotelu potem zadzwonić na recepcję w celu ostatecznej weryfikacji prawdziwości oferty.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Noclegi w Zakopanem
  2. Gdzie nocować w Zakopanem?
  3. Mówisz i masz – „Noclegi Zakopane”.
  4. Zbliża się wiosna – wybierz apartament w Zakopanem!
  5. Nocuj w stolicy Tatr
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.