Niemiec i Włoch dwa bratanki

  • Sharebar

Niemieckie linie lotnicze airberlin oraz włoski przewoźnik Alitalia, podpiszą porozumienie typu „code share”. Oznacza to, iż obie firmy będą od tej pory ściśle ze sobą współpracować, z korzyścią dla klientów. Połączenia pomiędzy Niemcami a Włochami oraz Austrią i Szwajcarią, będą wykonywane częściej, pasażerowie od tej pory swobodnie będą mogli poruszać się między tymi regionami.  Porozumienie zalegalizowane zostanie 1 listopada, dotyczyć będzie wszystkich lotów pomiędzy wcześniej wspomnianymi państwami, zalicza się do tego także zimowy rozkład obydwu linii lotniczych.

Porty lotnicze, z których skorzystają pasażerowie znajdują się w Mediolanie, Berlinie, Dusseldorfie oraz w Rzymie. Mediolan-Linate to nowy punkt w rejsach airberlin, wcześniej linia wysyłała swoje samoloty na lotnisko Malpensa. Teraz port lotniczy Mediolan-Linate codziennie odbierał będzie trzy loty z Dusseldorfu oraz dwa z Berlina. Porozumienie „code share” pomiędzy tymi przewoźnikami będzie poszerzone o loty nieodbywające się z ich portów przesiadkowych. Przykładem mogą być niektóre krajowe rejsy w Niemczech czy we Włoszech. Klienci zarówno Alitalii jak i airberlin od tej chwili będą mogli korzystać z całkiem nowych połączeń wcześniej nie funkcjonujących w siatce ich rodzimych operatorów, wygodnych i sprawniejszych przesiadek, oraz możliwości wykorzystania zebranych mil u obu linii lotniczych.

Wolfgang Prock-Schauer, prezes zarządu niemieckich linii lotniczych wyznał, że przeniesienie lotów na lotnisko Mediolan-Linate było ważnym elementem ponieważ miasto to figuruje w potocznym znaczeniu jako druga stolica Włoch. Odbywają się tam nieliczne imprezy modowe, czy konferencje biznesowe. Prezes mówił, że porozumienie sprawiło że pasażerowie nieprzerwanie mogą latać do najpopularniejszych miast niemieckich jak i włoskich. Gabriele Del Torchio z Alitalii, z zadowoleniem komentował pozyskanie nowego współpracownika. Prezes włoskich linii zwrócił przede wszystkim uwagę na zwiększenie częstotliwości lotów przewoźnika, jego rozwój oraz umocnienie pozycji włoskich linii na globalnym rynku lotniczym.

Airberlin i Alitalia długo planowały zawarcie tego sojuszu. Mimo współpracy pomiędzy dwoma przewoźnikami, linie dalej zachowają swoje miejsce w oneworld oraz Skyteam.

Czytaj podobne artykuły na: taniarezerwacja.pl i tanie-bilety-lotnicze.info.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.