Najpiękniejsze plaże w Grecji

  • Sharebar

Ponieważ Grecja otoczona jest aż czterema morzami (to jedyny taki kraj na świecie) rozległe na jej brzegach plaże można podzielić na cztery strefy. Tym samym ponad 14 000 kilometrowa linia brzegowa dzieli się na rejon: Cyklady (część południowo – zachodnia Morza Egejskiego), plaże Krety (największej wyspy w Grecji), archipelag Dodekanez oraz Grecję kontynentalną.

Cyklady

Plaże na Cykladach są najczęściej mniej zaludnione a wody w ich rejonach nieskazitelnie czyste. Jedną z najpiękniejszych jest tu plaża na wyspie Amorgos. To właśnie tutaj swój raj odnaleźli nurkowie żądni podwodnych przygód. Piękno natury docenili w tym miejscu także producenci filmu Wielki Błękit, do którego sceny nagrywane były właśnie na Amorgos.
Niewielką wysepką, na której jednak znajduje się największa liczba plaż, bo jest ich tu aż 300 jest Andros. Większość z nich jest świetnie zagospodarowana, ale można odnaleźć i te dziewicze, opustoszałe, które urzekają swoim naturalnym pięknem.
Spora popularnością cieszą się także plaże na Paros. Tutaj odnaleźć można te, na których istnieją idealne warunki nie tylko do opalania czy zażywania morskich kąpieli (na przykład plaża Krios), ale przede wszystkim do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing (najbardziej popularna jest plaża Golden). Ci, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju a jednocześnie upajać się malowniczymi widokami i lazurem morskiej wody powinni natomiast udać się na plażę Agia Irini.

Kreta

Za jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w całej Grecji, ale i na świecie uznaje się Elafonissi jednak trzeba przyznać, że Kreta obfituje w dużą większą ilość obszarów, gdzie rozległe, piaszczyste plaże wkradają się w nieziemski krajobraz. Najlepiej wypoczniemy na plażach w Chania, Heraklionie (plaże tutaj uznawane są za jedne z najbardziej luksusowych) czy Lassithi. Nieopodal plaży rośnie tu bujny las palmowy, który liczy sobie ponad 5000 tego rodzaju drzew.
Pamiętajmy, że Kreta jest mekką surferów, którzy moc sportowych wrażeń odnajdują na plażach Istros czy Pahia Ammos.

Archipelag Dodekanez

W tej części Grecji za najpiękniejsze plaże uważa się te, które przylegają do wyspy Kos. Tutaj również ulokowały się nowoczesne ośrodki wypoczynkowe i hotele, dzięki którym Kos oferuje nie tylko złocisty piasek i przeźroczystą wodę, ale również luksusowe wakacje i pełen komfort wypoczynku.
Ciekawe plaże są też na wyspie Patos chociaż w dużej większości są to plaże kamieniste (na przykład Vagia, Lambi). Wszystko dlatego, że najczęściej położone się one w niewielkich zatoczkach a złocisty piasek miesza się tu z czerwonymi kamyczkami. Na uwagę zasługuje z całą pewnością plaża Kambos, głównie ze względu na dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.
W skład archipelagu wchodzi również Rodos, której plaże uznawane są za jedne z najlepszych na całym świecie do uprawiania kite i windsurfingu. Tutaj zresztą odbywają się każdego roku mistrzostwa świata w tej dziedzinie sportu.

Grecja kontynentalna

Biorąc pod uwagę ten rejon Grecji na uwagę z cała pewnością zasługują plaże znajdujące się na półwyspie Chalkidiki (między innymi Agios Georgios, Agios Mamas, Armenistis). To właśnie one cieszą się uznaniem turystów z całego świata, głównie ze względu na miałki piasek, lazur wody i okoliczną, bujną i zieloną przyrodę. Całość tworzy niezwykle piękny krajobraz.
Opisując Grecję kontynentalną nie sposób pominąć plaż znajdujących się w Atenach i okolicach. Te słyną z doskonałych warunków do wypoczynku dla rodzin z małymi dziećmi, są również świetnie zagospodarowane. Do najpopularniejszych plaż w Atenach zalicza się Glyfada, Loutsa, Lagonisi oraz Varkiza i Cape Sounion.

Więcej informacji o najładniejszych plażach Grecji znajdziesz na http://greckiewycieczki.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Najładniejsze plaże w Grecji
  2. Korfu – zielone serce Grecji
  3. Potrawy Grecji
  4. Czystość wód w Pobierowie
  5. Najpiękniejsze zabytki Lwowa.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.