Najpiękniejsze miejsca na naszym globie

  • Sharebar

Bywają takie miejsca na naszej planecie, jakie powalają swą specyfiką. Każde jest nietuzinkowe jak również zachwyca czymś odrębnym – szkoda, że nasze życie jest zbyt krótkie żeby można było odwiedzić wszystko, co świat stworzył. Pagórki, jeziora, doliny, piaski, knieje, a także chmury – w każdym terenie prezentują się inaczej, choć na pozór przecież powinny być takie same. Zabiorę Cię w tej chwili na wycieczkę w najładniejszy obszar na tej planecie, jaki dane było mi poznać, a mianowicie jest to Argentyna. Co roku wędrują tam masy urlopowiczów – nie dziwota zresztą, gdyż rejon ten posiada takie bogactwo fauny i flory i widoków, iż aż ciężko dać wiarę.
Wschodnia część to terytoria nizinne, zaś zachodnia część urzeka masywami górskimi i obszarami wyżynnymi. Jedną z najcudowniejszych gór jest bez wątpienia Aconcagua – wyprawa w ten rejon to obligatoryjny punkt każdego wielbiciela wspinaczek! Urzekające scenerie z samej góry praktycznie 7 tys metrów n.p.m sprawiają, że wstrzymasz oddech ładując wewnętrzne baterie pięknem dostrzeganym z wierchu. Wdrapanie się na nią nie wymaga wyspecjalizowanych umiejętności, albowiem jest całkiem łatwe. Przez środowisko wspinaczy jednakże uważane za fundamentalny trening poprzedzający wyprawę na Mount Everest. Aconcagua na czubku zamontowaną ma kamerę, z której rejestratora obrazy na bieżąco podglądać mamy możliwość w Internecie.
Najważniejszym miejscem, jakie należy pozwiedzać, jest zjawiskowe, oczarowujące i oszałamiające Buenos Aires! Być może od tego trzeba zacząć. To trzecie jeśli chodzi o wielkość miasto Ameryki Południowej. Piękne Andy, yerba mate a także miejscowe specjały spowodują, iż najtrudniejszym momentem będzie dzień jego opuszczenia – to miasto to czary jak również przepełniająca dookoła moc!

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.