Najładniejsze plaże w Grecji

Grecja
  • Sharebar

Jadąc na wakacje oczekujemy przede wszystkim bardzo dobrych warunków wypoczynku w hotelu oraz przepięknych plaż. Jeśli zdecydujemy się na kupno wycieczki do Grecji z pewnością nie będziemy zawiedzeni, warto jednak wiedzieć, które piaszczyste plaże w Grecji są najpiękniejsze.

Jeśli myślimy o wakacjach w Grecji, to powinniśmy skupić się na dwóch aspektach – cenie wycieczki oraz miejscu w którym będziemy wypoczywali. Jeśli chodzi o ceny wycieczek do Grecji, to te w ostatnich latach bardzo spadły, co zawdzięczamy ostatniemu kryzysowi gospodarczemu. W chwili obecnej Grecy, którzy wychodzą na prostą, pożądają turystów kusząc ich niższymi cenami noclegów. I nie ma się co dziwić, skoro PKB Grecji w dużej części napędzane jest przez branżę turystyczną.

Wracając jednak do sedna, czyli najpiękniejszych plaż w Grecji. Te znajdziemy przede wszystkim na wyspach, w szczególności na :

  • Krecie
  • Korfu
  • Kos

Na każdej z wyżej wymienionych wysp znajdziemy różne plaże. Czasem będą kamieniste lub żwirowe, czasem piaszczyste. Jednak każdy koneser poszukuje perełek – miejsc z pięknym jasnym piaskiem i jasnozieloną wodą. Aby znaleźć najładniejsze plaże w Grecji należy udać się na wyspę Kreta.

Prym wśród plaż na Krecie wiedzie Balos znajdująca się w lagunie o tej samej nazwie. Najlepiej dojechać tutaj wypożyczonym samochodem, choć droga nie należy do najprzyjemniejszych – szutrowa i sporo ostrych wzniesień i zakrętów. Całość jazdy może zająć nawet godzinę, choć dystans to 9 kilometrów. Jednak widok na miejscu zapiera dech w piersiach. Inną opcją jest przypłynięcie statkiem z pobliskiej miejscowości Kissamos, jednak gdy dopłyniemy, na plaży będzie już sporo ludzi.

Inną piaszczystą plażą na Krecie jest Elafonissi, która poza piękną czystą wodą charakteryzuje się szeroką plażą. To co ją charakteryzuje, to wyspa do której można przejść na piechotę, po drodze zanurzając się w wodzie do pasa.

Plaża Elafonissi jest trochę mniej popularna od Balos, gdyż leży na południowo zachodnim wybrzeży wyspy, a większość miejscowości wypoczynkowych znajduje się na północnym krańcu.

Inne godne polecenia plaże znajdziemy także na wyspach Zakynthos oraz Rodos. Wyspy te są dużo mniejsze od Krety, jednak wcale nie są gorszym miejscem na spędzenie urlopu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Korfu – zielone serce Grecji
  2. Potrawy Grecji
  3. Czystość wód w Pobierowie
  4. Rodos
  5. Wypoczynek na Krecie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.