Krótki przewodnik po Krakowie

  • Sharebar

Kraków jest chyba najbardziej popularnym miastem wśród zagranicznych turystów. My też szczególnie w okresie weekendowym udajemy się do Krakowa, aby spędzić mile czas. Dlaczego tak jest? Wynika to przede wszystkim z historii tego miejsca i wielu wspaniałych atrakcji turystycznych jakie obecnie ma do zaoferowania miasto.

Kraków przede wszystkim młodszym osobom kojarzy się ze smokiem Wawelskim i historią z, nim związaną. Starsi ludzie Kraków mogą skojarzyć z historią II wojny światowej i getcie żydowskim, które znajdowało się na Kazimierzu. Oprócz tego, że poznacie historię miasta, to przewodnik pokaże wam również największe atrakcje. Rynek, to chyba główny punkt podróży każdego turysty przebywającego w Krakowie. Na rynku znajdują się słynne Sukiennice, wieża Mariacka, czy inne mniejsze, ale również ciekawe zabytki. Z rynku można szybko dojść pieszo na Wawel, z którego będziecie mogli ujrzeć ładną panoramę miasta. Polecam również spróbować lokalnych smakołyków. Przede wszystkim obwarzanka, zapiekanek z okrąglaka czy kiełbasek z niebieskiej nyski, które są dostępne przy Dworcu Towarowym w godzinach wieczornych. Tak naprawdę największe atrakcje miasta można zwiedzić pieszo, ale potrzeba wam do tego całego dnia.

Nocleg w Krakowie znajdziecie bardzo szybko. Możecie na miejscu coś wynająć, bo opcji na spanie w tym mieście jest mnóstwo. Dla zamożnych polecam apartamenty lub hotele Hilton i Sheraton, który mieści się przy rzece Wisła. Pozostała część osób może skorzystać z hosteli, które w dużej ilości są dostępne w centrum miasta.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Krótki przewodnik po Krakowie, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Podobne wpisy:

  1. Hotel w Krakowie oraz sale konferencyjne
  2. Zamieszkaj w Krakowie
  3. Wytworny bankiet w Krakowie
  4. Hostele oferujące tanie noclegi w Krakowie
  5. Nieruchomości nie tylko w Krakowie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.