Kolejna kadencja Michaela

  • Sharebar

Niech żyje król!, tak król, bo za takiego właśnie na europejskim rynku nisko kosztowych operatorów uważa się prezesa Ryanaira Michael O’Leary. Niezwyciężony idealista, który pomysłami na obniżenie kosztów sypie jak z rękawa, będzie królował przez kolejne 5 lat. O’Leary na stanowisku prezesa irlandzkiej linii lotniczej pozostanie aż do 2019 roku. Dotychczasowa dwunastomiesięczna umowa podpisana przez niego została ostatecznie zamieniona na 5 letni kontrakt z irlandzkim operatorem. W obwieszczeniu prasowym Ryanair poinformował również, że prezes otrzyma opcje, które liczyć będą ponad 5 milionów zwyczajnych akcji, płatnych oczywiście według aktualnych cen rynkowych. Opcje będą mogły być zrealizowane dopiero, gdy przewoźnik w ciągu kilku kolejnych lat uzyska efektowne wyniki. Będzie to oczywiście na bieżąco nadzorowane przez komitet do spraw wynagrodzeń. Taka forma wynagrodzenia zapewnia po pierwsze to, że nowy prezes przyłoży się do swojej pracy, a po drugie nie nadszarpnie budżetu przewoźnika.

Michael O’Leary to postać, która słynie z wielu ekscentrycznych komentarzy. Wymyślił on na przykład wprowadzenie w samolotach miejsc stojących, płatnych już od 1 funta, gdyż jak sam stwierdził w razie jakiegokolwiek wypadku pasy bezpieczeństwa przecież i tak nie uratują nam życia. Panu O’Learemu zdarza się również bezczelnie nazywać klientów „idiotami” oraz wprowadzać niezwykle restrykcyjne zasady tanich linii lotniczych (incydent z kobietą, którą wyrzucono z samolotu, ponieważ trzymała pod pachą książkę). O’Leary doskonale znany irlandzki przedsiębiorca, który nie boi się wyrażać swoich poglądów nawet gdy nie są one do końca zgodne z pewnymi standardami. Realizuje on w swojej firmie politykę polegającą na dogłębnym cięciu kosztów (nałogowym oszczędzaniu) oraz używaniu w odpowiednich momentach kontrowersyjnych chwytów marketingowych ogłuszających oponenta. Prowadzi on także ciągłą grę z przedstawicielami mediów.

Mimo nietuzinkowych metod i pomysł, dotychczasowa 17 letnia kadencja prezesa, przynosi finansowe sukcesy, przewoźnik uruchamia wciąż nowe połączenia i zyskuje nowych klientów, nie zawsze usatysfakcjonowanych z obsługi podczas lotu. Pod kierownictwem O’Learego przewozy roczne, linii lotniczej Ryanair wzrosły o blisko 77 milionów pasażerów. Po przedłużeniu urzędowania dyrektora generalnego rozpoczęły się kolejne analizy i zgodnie ze statystykami sporządzonymi przez ekspertów do 2019 roku ilość przewożonych osób ma wzrosnąć o kolejne 50 procent, czyli osiągnąć pułap 120 milionów klientów rocznie.

W międzyczasie z kadry kierującej firmą odpadło niespodziewanie dwóch wiceprezesów, jeden z 17 letnim, drugi z 23 letnim stażem. Oboje pozostali w przedsiębiorstwie lecz nie pełnią już stanowisk na kierowniczych szczeblach. Czyżby miało to coś wspólnego z prezesem O’Learym i jego przedłużoną „kadencją”?

Czytaj również: biletylotniczeryanair.net i tanie–przeloty.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Kolejna kadencja Michaela, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Najlepsze linie lotnicze minionego roku
  2. Darmowe bilety lotnicze w Wizz Air
  3. Historia systemu Windows XP
  4. Linie lotnicze otwarte na klientów
  5. Kiedy piłka nożna przestała być sportem?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.