Jak spędzić czas z dzieckiem

  • Sharebar

Dzieci są najwierniejszymi kompanami. Cierpliwie czekają na obietnice rodziców i pęka im serca, gdy są niedotrzymywane. Ojcowie obiecują synom wspólne spędzenie czasu, po czym go nie mają, a matki zapewniają córki, że następnym razem ugotują obiad wspólnie, jednak ten następny raz nie następuje, bo ciągle brak chwili wolnego.

Gdy rodzic wie, że kilkakrotnie zawiódł swoje dziecko, to przede wszystkim powinien je przeprosić. Następnie należy to jakoś zrekompensować. Jeżeli ojciec nie miał dla syna wiele razy czasu, to powinien dać mu weekend marzeń i spędzić go tylko z nim. Ale nie na siedzeniu przed telewizorem! Świetnym pomysłem wydawałaby się wycieczka. Typowo męski weekend z całą pewnością zbliży ojca i syna. Ojciec powinien zadbać o odpowiednie przygotowanie do tej wyprawy, aby syn na długo ją zapamiętał i żeby byli oboje bezpieczni. Takim męskim wypadem może być camping. Przygotowania do niego wcale nie są kosztowne – zobacz

Dobrze, gdy przed powrotem ojciec powie synowi, aby to zostało ich tajemnicą. Więź jeszcze bardziej się umocni i dziecko będzie szczęśliwe. Ponadto poczuje się znacznie doroślejsze. Takie wypady nie muszą odbywać się co tydzień, ale wskazane jest, aby zrobić z tego rytuał co jakiś czas, aby dziecko wiedziało, że na coś czeka, że tata pamięta o obietnicy i że dotrzyma słowa. Bo odłożenie tego na bliżej nieokreśloną przyszłość nie da maluchowi żadnej frajdy, a jedynie będzie wzmagało jego nieufność. Dzieci są bardzo mądre i powinniśmy je traktować jak małych ludzi, a nie jak kogoś głupszego.

 

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Gdzie aktywnie spędzić czas w Krakowie?
  2. Jak dzieci spędzają czas wolny?
  3. Jak ciekawie spędzić walentynki?
  4. Wycieczka z dzieckiem
  5. Zwiedzanie z dzieckiem – co wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.