Jak pozbyć się zagrożenia?

  • Sharebar

Trudno w dzisiejszych czasach nie myśleć o tym ile niebezpieczeństwa czyha zawsze i wszędzie. Wróg może czyhać na każdym kroku, stąd kwestie bezpieczeństwa i samoobrony stały się bardzo ważne. Nie każdy został wyposażony w wiedzę i umiejętności z zakresu sztuk walki i też nie każdy ma do tego warunki psychiczne czy fizyczne, by bronić się właśnie w taki sposób.

Idealnym środkiem, który działa szybko i przede wszystkim skutecznie w sytuacjach napotkania agresora, jest gaz obezwładniający. Do jego użycia wystarczy wiedza w postaci zaznajomienia się z instrukcją obsługi załączoną do opakowania i nieco rozsądku podczas wyboru tego środka. Nie zawsze bowiem, co życie niejednokrotnie w różnych dziedzinach pokazuje, to co najtańsze jest dobre. Niesprawdzone, najtańsze gazy obezwładniające, które można dostać zawsze i wszędzie często źle spełniają swoje funkcje albo ich nie spełniają wcale. Warto więc dołożyć nieco więcej i zainwestować w miotacz gazu renomowanej marki, którego cena idzie niewątpliwie w parze z jakością. Kwestia tego czy jest to środek skuteczny i zapewniający bezpieczeństwo pozostaje bowiem bezsporna.

Z pewnością wiele osób zastanawia się czy faktycznie środek zamknięty w metalowej puszce i będący tak niewielkich rozmiarów może być skutecznym. Z zasady gaz obezwładniający jest skuteczny. Jego mechanizm działania sprawia, iż w aż 99% przypadków wywołuje pożądany efekt, nawet jeśli potencjalna ofiara staje twarzą w twarz z osobą, której prób bólowy jest znacznie obniżony ze względu na spożycie alkoholu czy też innych środków odurzających. Działanie substancji aktywnej czyli kapsaicyny alkaloidowej opiera się na silnym drażnieniu receptorów bólowych. W efekcie dochodzi do łzawienia i ślinotoku i nie ma mocnych na takie działanie drażniące.

Miotacze gazu skutecznie wpływają na fizjologię człowieka, z którą po prostu się nie wygra. Co ważne, nie powodują one trwałych efektów niekorzystnie wpływających na zdrowie, a co gorsza na życie kogokolwiek. Ale zysk kilku dodatkowych sekund zdecydowanie zapewnia większy poziom bezpieczeństwa i pozwala szybko przemyśleć swoją reakcję lub też oddalić się w bezpieczne miejsce.

Skuteczność działania gazu obezwładniającego zależy w dużej mierze także od warunków atmosferycznych oraz miejsca, w którym są one używane, a mianowicie czy są to pomieszczenia zamknięte gdzie zyskuje się efekt działania broni obosiecznej czy też czy są to przestrzenie otwarte.

Plusem dla ofiary a minusem dla napastnika staje się również to, iż będąc on potraktowany takim środkiem z zaskoczenia, najczęściej reaguje chęcią pozbycia się tegoż środka z twarzy, działając jeszcze bardziej na swoją niekorzyść bowiem powoduje wtarcie w skórę substancji aktywnej i doznając jeszcze silniej nieprzyjemnych efektów. Nie mniej jednak niezależnie od typu gazu obezwładniającego na jaki się decydujemy, warto w niego zainwestować i zapewnić sobie w razie konieczności należytą obronę. To najtańszy a zarazem bardzo skuteczny środek obronny dostępny legalnie na krajowym rynku.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak pozbyć się zagrożenia?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Pościel z wielką plamą. Jak się pozbyć?
  2. Viatoll – korzyści i zagrożenia
  3. Jak przygotować się na wycieczkę?
  4. Lokaty walutowe – korzyści i zagrożenia
  5. Jak skutecznie się odchudzać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.