Jak dojechać na lotnisko pod Poznaniem?

  • Sharebar

Istnieje kilka opcji dostania się na pod poznańskie lotnisko Ławica. Najdroższą jest oczywiście taksówka, dlatego zostanie ona w niniejszym artykule jedynie wymieniona. Pozostałe opcje, to jak łatwo się domyślić, samochód lub komunikacja publiczna.

Autobusem

W chwili obecnej miasto Poznań oferuje cztery połączenia autobusowe z portem lotniczym Ławica. Jedno z nich jest linią pospieszną, która kursuje z Dworca Głównego PKP. Pozostałe linie, to dwie, które rozpoczynają swój bieg na Rondzie Kaponiera, czyli w ścisłym centrum miasta, niedaleko dworca oraz jedna linia nocna, kursująca od północy do czwartej nad ranem. Bilety zakupić można zasadniczo na trzy sposoby. W kioskach, biletomatach (obie opcje osiągalne także na terminalu lotniczym) oraz z wykorzystaniem telefonu komórkowego, a dokładnie systemów umożliwiających zakup biletu przez Internet.

 

Samochodem

 

Zmotoryzowani natomiast mają do wyboru kilka tras dojazdowych. Kierunek: na zachód od miasta. Niecałe 10 kilometrów. Jedną z możliwości jest trasa wiodąca z początku odcinkiem autostrady A2, drogą ekspresową S-11 i finalnie wojewódzką trzystasiódemką. Od strony północnej pominąć można autostradę.

 

Miejsca parkingowe

 

Coraz więcej firm oferuje też miejsca parkingowe w okolicy lotniska. Zazwyczaj są to parkingi długoterminowe, obliczone na bezpieczne pozostawienie tam samochodu na cały czas podróży. Parkingi takie wyposażone są najczęściej w telewizję przemysłową, która monitoruje obiekt w systemie całodobowym. Dodatkowo także miejsca parkingowe posiadają ubezpieczenie. Część parkingów posiada w ofercie miejsca garażowe. To opcja, która warta jest rozważenia, gdy wybieramy się w rodzinny wyjazd, który wymaga od nas zabrania dużego bagażu, a jednocześnie boimy się zostawić samochód bez opieki.

Czytaj więcej: parking lotnisko poznań

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak tanio i komfortowo dojechać do Niemiec
  2. TAXI TRANSFER KATOWICE | LOTNISKO PYRZOWICE | LOTNISKO BALICE KRAKÓW | NAJTANIEJ
  3. Blokady parkingowe na osiedlowych parkingach
  4. Lotnisko w Babimoście a nowoczesne zaplecze noclegowe.
  5. Krem pod oczy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.