Internetowe liczydło linii KLM

  • Sharebar

Na stronie internetowej linii lotniczych KLM pojawiła się matematyczna aplikacją pozwalająca pasażerom skalkulowanie swojego bagażu pod względem wagi, gabarytów i tego ile będzie kosztował jego transport. Taka informacja jest szczególnie istotna, gdy chcemy przewieźć coś niestandardowego jak na przykład narty, deskę snowboardową, gitarę czy inny sprzęt muzyczna, a także zwierzęta.Ten dodatek to doskonałe ułatwienie dla podróżujących. „Zważenie” naszego bagażu plus podsumowanie ewentualnych dodatkowych kosztów za nadbagaż i udzielenie wszelkich możliwych informacji na temat przewozu różnych sprzętów ( mogą to być na przykład rowery, kije golfowe, sprzęt do nurkowania) to wszystkie niezbędne informacje jakich przed wylotem potrzebuje pasażer. Dzięki temu może skalkulować koszta i umiejętnie je zmniejszyć bądź zwiększyć do pożądanych przez siebie rozmiarów.

Linie KLM wpadły na pomysł wprowadzenia innowacyjnego kalkulatora poprzez przeprowadzenie dokładnej analizy ruchu na własnej stronie internetowej i śledzenie wpisów na portalu społecznościowym Facebook.com. Okazało się, że praktycznie co czwarty pasażer szuka w Internecie wszelkich informacji na temat bagażu, a fani KLM na facebooku wysyłają mnóstwo pytań, w których jest on głównym problemem. Chloe Marchand, dyrektor KLM – Air France w Polsce wyjaśniła historię pomysłu i podkreśliła również, że wprowadzenie w życie nowego narzędzia nie było trudne, ponieważ limity bagażu różnią się jedynie w zależności od wybranej trasy oraz klasy przelotu. Dzięki temu szybko powstał kalkulator umożliwiający błyskawiczne sprawdzenie przeróżnych parametrów bagażu.

Obsługa kalkulator bagażu jest niezwykle łatwa. Nie powinien on sprawiać kłopotów pasażerom. Poruszając się po stronie internetowej KLM wystarczy w zakładce „Prepare for travel(przygotowanie do podróży) wybrać opcję „Your baggage”(twój bagaż) i wejść w zakładkę „How much baggage can I bring?”(ile bagażu mogę zabrać). Następnie wpisujemy miejsce docelowe podróży i klasę przelotu. (przewoźnik posiada różne limity i różne ceny w zależności od kierunku i długości lotu). Kalkulator pokaże nam limit bagażu(liczba, wymiary i waga), który możemy zabrać ze sobą bez uiszczania żadnych dodatkowych opłat. Wprowadzanie tego typu narzędzi jest bardzo ważne z punku widzenia pasażerów, dlatego linie lotnicze KLM z pewnością zyskają nowych zwolenników, którzy zwiększą zaufanie do firmy i będą kojarzyć ją z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań.

Czytaj również: centrumhoteli.com.pl oraz tanie–loty.com

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowości w linii Wizz Air
  2. Strony internetowe w praktyce
  3. Rozwój linii lotniczych
  4. Darmowe strony internetowe to nie fikcja
  5. Pozycjonowanie stron www przez internetowe agencje reklamowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.