Fantastyczne wakacje w Turcji

  • Sharebar

Turcja od wielu lat okazuje się być jednym z bardziej lubianych miejsc do których Polacy udają się na urlop. Sytuacji tej sprzyja dość bliska odległość od naszego kraju i duża ilość połączeń praktycznie z wszystkich większych miast na terenie Polski. wiele biur turystycznych oferuje wycieczki zarówno objazdowe jak i stacjonarne do Turcji, zapewniając duży wybór atrakcji i poziomu miejsc noclegowych. Dość łatwo jest również zaplanować wycieczkę do Turcji samemu. Na rynku dostępnych jest sporo pozycji książkowych, magazynów czy innej literatury podróżniczej związanej z Turcją, co znacznie ułatwia zorganizowanie nawet dłuższej wycieczki w ten rejon świata. Informacje na temat Turcji bez problemu wyszukać można też w internecie, na różnego rodzaju forach dyskusyjnych poświęconych podróżowaniu.

Do walorów turystycznych Turcji zaliczyć należy głównie położenie tego państwa w klimacie śródziemnomorskim dającym gwarancję wysokich temperatur nie tylko w okresie wakacyjnym. Dla wielu z nas zaletą jest też spora liczba miejscowości turystycznych oraz perfekcyjna infrastruktura obejmująca nie tylko hotele, ale również restauracje oraz bogata oferta dodatkowych atrakcji oferowanych przez lokalne biura. Nawet wybierając się na wyjazd stacjonarny, mamy pewność że w Turcji nuda nam nie grozi. Praktycznie w dowolnym mieście wybrać możemy kilka kilkudniowych tak zwanych wycieczek fakultatywnych pozwalających zobaczyć nie tylko wspaniałe zabytki, ale również bogatą kulturę tego kraju. Ciekawym pomysłem są również różnego rodzaju wycieczki statkiem (boat trips), jeep safari po okolicznych górach, czy na przykład rafting. Podziwiać możemy też ewenement na skalę światową, jakim są formacje skalne Kapadocji. Dzieci skorzystać mogą ponadto z licznych aquaparków mieszczących się często blisko miejscowości wypoczynkowych.

Turcja to także bogactwo wspaniałych zabytków, wśród których wymienić można: Bergamę, starożytne ruiny w Milecie, Didymie, Aspendos (trudno wymienić wszystkie), pochodzące z średniowiecza zamki, świątynie i pałac sułtana w Stambule. Na większych lub mniejszych bazarach zaopatrzyć się można w słodkości (np. w chałwę), odzież skórzaną, czy też posmakować herbaty. Tureccy handlarze, nie różnią się wiele od swoich kolegów z innych krajów arabskich. Cechują się sporą pomysłowością i nachalnością, jeśli chodzi o sprzedaż swoich towarów. Zwykle warto próbować negocjować z nimi wyjściową cenę za którą oferują sprzedawane produkty. W miejscowościach turystycznych praktycznie każdy zna tu angielski, co znacznie ułatwia turystykę po tym pięknym państwie.

Więcej informacji w temacie Turcji znajdziecie na portalu dla podróżników Travelster. Zajrzyj do nas.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.1/5 (13 oddanych głosów)
Fantastyczne wakacje w Turcji, 4.1 out of 5 based on 13 ratings

Podobne wpisy:

  1. Fantastyczne Noclegi w Tatrach.
  2. Last minute wakacje na każdą kieszeń
  3. Wymarzone wakacje Polaków
  4. Kenia – udane wakacje
  5. Wakacje nad Polskim morzem
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.