Egzotyczne wakacje

  • Sharebar

Ciche marzenie każdego mieszkańca strefy umiarkowanej to wyjazd choć na kilka tygodni do ciepłych krajów, popływanie w ciepłym morzu, rozkoszowanie się zawsze piękną pogodą, brakiem zimowych ubrań i egzotyczną kuchnią. Jeżeli przy okazji można pozwiedzać zabytki to niechybna oznaka trafienia do raju. Gdzie więc najlepiej się wybrać aby natrafić na wszystkie te rzeczy naraz?

Kierunek południe

Bardzo popularne w naszym kraju (i nie bez powodu) są wakacje w Egipcie. Kraj położony stosunkowo niedaleko od Polski (zdecydowanie bliżej niż Hawaje czy Nowa Zelandia), charakteryzujący się doskonałym klimatem dla turystów, z bogatą historią i wielowiekową kulturą, jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla spragnionych turystyki czynnej, jak i biernej. W zależności od upodobań można leżeć na plaży lub zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać… Piramidy, starożytne ruiny, Sfinksy… Dla miłośników lokalnego folkloru – prawdziwe arabskie bazary. Dla wielbicieli nurkowania – piękne rafy koralowe. Egipt pełen jest niespodzianek, zarówno w dzień jak i w nocy. To kraj o całkowicie odmiennej od polskiej kulturze i obyczajach, warto o tym pamiętać wyjeżdżając na taką wycieczkę. Będąc w Egipcie, nie sposób nie spróbować prawdziwej arabskiej kawy i… egipskich gołąbków!

Podróż za morze

Egipt jak powszechnie wiadomo, jest krajem afrykańskim położonym nad Morzem Śródziemnym. Dojechać samochodem się tam nie da. Na szczęście żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku – samolot jest powszechnie dostępnym i niedrogim środkiem transportu. Warto też przemyśleć taką kwestię, czy lepiej udać się na egipskie wakacje „na własną rękę”, czy z wycieczką zorganizowaną przez profesjonalne biuro podróży. Ta druga opcja zdejmuje z głowy większość problemów logistyczno-organizacyjnych, ale z reguły jest droższa. Warto przemyśleć, co liczy się bardziej – oszczędność czy udane wakacje. Profesjonalne biuro podróży zadba o przelot, zakwaterowanie, wyżywienie i wszelakie atrakcje na miejscu. Wakacje w ciepłych krajach, wcale nie muszą być droższe niż wakacje w Polsce, a ileż więcej atrakcji czeka na turystów!

Egzotyczne wakacje w egzotycznym afrykańskim kraju, jakim niewątpliwie jest Egipt, to wspaniały pomysł i niesamowita gratka dla każdego polskiego turysty. Kraj pod każdym względem całkowicie odmienny od Polski to dobre miejsce na wypoczynek. Trzeba tylko uważać, żeby nie narazić się na słynną egipską zemstę Faraona. 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (1 oddanych głosów)
Egzotyczne wakacje, 3.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.