Egzotyczna Dominikana

Dominikana
  • Sharebar

Pragniesz przeżyć niezapomniane chwile na jednej z magicznych, pełnych uroku wysp położonych na Morzu Karaibskim? Zażywać kąpieli słonecznych na gorących piaszczystych plażach i relaksować wśród zielonej roślinności i palm kokosowych? W takim razie wczasy na Dominikanie będą dla Ciebie idealną opcją.

Dominikana to państwo położone na wyspie Haiti, zajmuje jej 2/3 powierzchni, pozostała zachodnia część należy natomiast to państwa Haiti. Przebywając tutaj warto przede wszystkim wybrać się w podróż na półwysep Samana. Podobno jest to jedno z najlepszych urlopowych miejsc na świecie. Znajdziesz tutaj białą piaszczystą plażę, krystalicznie czystą, mieniącą się w blasku słońca wodę oraz mnóstwo tropikalnych roślin. To prawdziwy raj na Ziemi. Może właśnie dlatego Samana jest tak chętnie odwiedzana przez turystów?

Charakterystyczne dla półwyspu jest to, iż co roku, w okresie od stycznia do marca, do zatoki przybywają humbaki, czyli odmiany wielorybów, które odbywają tutaj swój godowy rytuał. Kolejnym wartym zobaczenia miejscem, które oferuje Dominikana jest Puerto Plata. Co ciekawe wzgórza znajdujące się w jego okolicy są bogate w bursztyny, dzięki czemu Puerto Plata często jest także nazywane “bursztynowym wybrzeżem”. Pełno tu także wiktoriańskich kamieniczek, które każdego oczarują swoim pięknem.

Jeżeli jesteś miłośnikiem sportu w tej uroczej miejscowości masz możliwość uprawiania żeglarstwa i surfingu. Fani windsurfingu powinni się jednak wybrać do Cabarete, które jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tej formy aktywności.

Możesz tutaj spędzić niezapomniane wakacje, zrelaksować się i obcować z dziką, nieujarzmioną przez człowieka naturą. Fani wysokich temperatur oraz słońca mogą się wybrać na Playa Dorada, to chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata miejsce. Liczne hotele, restauracje, kluby oraz kasyno powodują, iż jest to dominikańska stolica rozrywki. Spędzając wakacje na Dominikanie koniecznie należy tez odwiedzić Park Manti. Znajdują się tutaj różne gatunki dominikańskiej fauny i flory. Największą atrakcję dla podróżnych stanowią delfiny. Park jest miejscem, w którym odbywają się imprezy oraz specjalne pokazy. Zlokalizowano tu także wioskę Indian Taino.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.0/5 (1 oddanych głosów)
Egzotyczna Dominikana, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Trudny wybór
  2. Bilety lotnicze do Londynu
  3. Wypoczynek nad pięknym polskim morzem
  4. Last minute
  5. Off Road 4X4 w Kazimierzu Dolnym
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.