Do wolności przez Bramę Brandenburską

  • Sharebar

Niemiecka stolica otoczona jest rzekami Szprewą i Hawelą, stanowi doskonałe miejsce na spacery, zwiedzanie, imprezy i zakupy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Berlin leży zaledwie 60 km od granicy polsko-niemieckiej, a dzięki autostradom A2 i A4 oraz tanim liniom lotniczym jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Nocleg możemy zarezerwować jeszcze w domu, korzystając z internetowych wyszukiwarek i biur podróży, które często oferują zniżki na pobyt w hotelu. Jeśli lubimy gwar, możemy wybrać hotel w centrum, dla osób lubiących spokój idealne są przedmieścia Berlina. Taką dzielnicą jest m.in. Friedrichshagen, położona nad jeziorem Mugelsee, które oferuje plażę z miękkim, białym piaskiem, park z promenadą nadbrzeżną i niewielkim molo. Zwiedzanie miasta rozpocząć można od Bramy Brandenburskiej, gdzie przez 50 lat była granica między wschodnią i zachodnią częścią miasta. dziś jest symbolem Pokoju i Wolności od 1990 roku Obok bramy, na rozległym placu znajduje się Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Pomnik sąsiaduje z miejscem, gdzie w 1945 roku znajdowały się główne urzędy III Rzeszy. Cała zabudowa wraz z pałacem została zniszczona, bo w czasach NRD postawiono tu bloki mieszkalne. Nieco dalej leży Potsdamer Platz, niegdyś ścisłe centrum Berlina. Zniszczony przez wojnę i rozdzielony murem berlińskim, powoli odzyskuje swój status dzięki nowoczesnej architekturze.

W Berlinie można wejść na głowę parlamentarzystom, a dokładnie na szklaną kopułę Reichstagu, konieczna jest rezerwacja biletów. Z góry doskonale widać salę obrad niemieckiego parlamentu. Pomnik Fryderyka Wielkiego na Unter den Linden otwiera trasę po królewskim Berlinie. Spacerując przechodzimy przy gmachu Uniwersytetu Humboldta, Bibliotece Królewskiej, operze oraz katedrze Św. Jadwigi, następnie przy Nowej Wartowni oraz arsenale. Mostem Królewskim nad Szprewą dojdziemy do Katedry Berlińskiej. Piesze zwiedzanie możemy zakończyć na Alexanderplatz. Łatwo tu trafić, gdyż z każdej strony doskonale widać strzelającą w niebo kulistą wieżę telewizyjną. Na wysokości 203 metrów znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się niesamowity widok na panoramę miasta. bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Berlina jest kompleks Charlottenburg – królewska rezydencja, a także Wyspa Muzeów leżąca w sąsiedztwie berlińskiej katedry, gdzie znajdują się najcenniejsze zbiory sztuki, m.in. ołtarz i pałac króla Babilnii Nabuchodonozora II.

Więcej ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz porady jak latać tanio z Polski znajdziesz na stronach: http://rezerwacje-lotnicze.plhttp://rezerwacja-biletow.pl ;) Zapraszamy do lektury.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zwiedzanie Krakowa
  2. Zwiedzanie stolicy z przewodnikiem
  3. Na studia do Berlina
  4. Chorwacja przez cały rok
  5. Czy warto kupować buty przez Internet?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.