Ciekawe miejsca do zobaczenia w Zakopanem

  • Sharebar

Zakopane to jedno z tych miast, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mimo tego, że to relatywnie niewielkie miasteczko liczące niespełna 30 tysięcy mieszkańców, to słyszał o nim chyba każdy – w końcu nie na darmo nazywane jest zimową stolicą Polski. Co ciekawego można znaleźć w tym najbardziej znanym mieście Podhala?

Rzeczą, która chyba przede wszystkim przyciąga do Zakopanego turystów jest chyba jego atrakcyjne położenie u samego podnóża Tatr – jako ciekawostkę można dodać, że to najwyżej położone miasto w Polsce. W okolicy przebiegają liczne szlaki turystyczne o zróżnicowanej trudności, dzięki czemu Zakopane to znakomita baza wypadowa do zwiedzania Tatr. W najbliższej okolicy znaleźć można choćby tak znane miejsca jak Tatrzański Park Narodowy, czy Morskie Oko. Dzięki kolejkom linowym można wjechać na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, czy Butorowy Wierch. Nie można oczywiście zapomnieć o tym co chyba przyciąga turystów najbardziej, czyli liczne stoki narciarskie, na których w okresie zimowym można pojeździć na nartach albo snowboardzie.

W samym mieście również nie brakuje atrakcji. Chyba nie ma osoby (przynajmniej od czasu wybuchu w Polsce małyszomanii), która nie wiedziałaby gdzie znajduje się największa w Polsce skocznia narciarska, czyli Wielka Krokiew. Wspomnieć trzeba również o najbardziej znanej, reprezentacyjnej ulicy Zakopanego, czyli Krupówek. Niezależnie od tego czy to zima, czy  to lato ulica tętni życiem. Liczne stoiska z góralskim rękodziełem, regionalnymi wyrobami spożywczymi (słynny oscypek), karczmy, a to wszystko sąsiadujące z nowoczesnymi sklepami i punktami gastronomicznymi, co to tworzy charakterystyczną atmosferę Krupówek.

W Zakopanem znaleźć można też wiele atrakcji kulturalnych. Często organizowane są sezonowe wystawy, na przykład w te wakacje jest to wystawa szkiców samego Rubensa. Poza tym w mieście znajdują się teatry (Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza), galerie (na przykład Miejska Galeria Sztuki) oraz liczne muzea (Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Karola Szymanowskiego, Muzeum Walki i Męczeństwa).

Jak widać możliwości spędzania czasu w Zakopanem jest bardzo dużo. Wystarczy tylko poświecić trochę czasu na wynajem apartamentu Zakopane albo gdy celujemy bardziej w oszczędne rozwiązanie i lubimy góralski folklor można pomyśleć o wynajęciu pokoju w kwaterze prywatnej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Ciekawe miejsca do zobaczenia w Zakopanem, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Noclegi w Zakopanem
  2. Gdzie nocować w Zakopanem?
  3. Ciekawe miejsca w Polsce
  4. Ciekawe miejsca w Europie – Zamki nad Loarą, Praga, Sycylia
  5. Indywidualne apartamenty w Zakopanem
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.