Chorwacja i Biograd na moru

Biograd na moru
  • Sharebar

Chorwacja jest krajem położonym w południowej części Europy, a dokładnie nad morzem Adriatyckim. Z dniem 1 lipca Chorwacja stała się prawowitym partnerem Unii Europejskiej. Chorwacja jest krajem usługowym, turystycznym, a jedyny przemysł jaki występuje to przemysł lekki. Ważnym czynnikiem jest również rolnictwo, które jest korzystnie rozwinięte, a jego działaniem zajmują się 2,7% populacji społeczeństwa. Tereny Chorwacji to przede wszystkim pola, łąki i grunty orne.

Od 1990 roku Chorwacja to głównie miejsce korzystne dla turystyki. Gałąź ta od czasów starej Jugosławii mocno się rozwinęła. Obecnie przybywają tutaj obywatele z całej Europy, aby odpocząć i zrelaksować się nad morzem Adriatyckim. Tutaj pobyt to sama przyjemność, piaski ciepłe i białe, morze kryształowo czyste – taka jest Chorwacja. Wczasy tutaj dają duży komfort odpoczynku. Turystyka chorwacka przynosi bardzo dużo dochodów i podnosi siłę gospodarki kraju.

Podczas wakacji w Chorwacji jednym z ciekawszych miejsc do odpoczynku jest Biograd na Moru. Miasto położone w północnej części Dalmacji. Leży blisko Adriatyku, idealne miejsce na wakacje ze znajomymi. Biograd na moru ma bogatą historię turystyczną, dlatego istenieje tutaj wiele miejsc zabaw i gier gdzie imprezy trwają do białego rana.

Chorwacja jest krajem bogatym kulturowo, tradycja miesza się z nowoczesnością, a wakacje tutaj są tak samo interesujące jak pobyt we Włoszech czy we Francji. Chorwacja ma swój urok, istnieje wiele tutaj atrakcji turystycznych jak parki wodne, imprezy nad wodą czy latanie w powietrzu balonem. Spływ i jazda na nartach wodnych to tutaj standard, doceniany przez młodzież. 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dlaczego wybierać warto domki nad morzem?
  2. Chorwacja – noclegi i wakacje
  3. Chorwacja przez cały rok
  4. Wakacyjne hity
  5. Kilka słów o Władysławowie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.